Nováček třetí nejvyšší soutěže bude hrát na jaře spíš o čest, záchrana je v oblasti teorie. S devíti body se zázraky v rozšířené dvacetičlenné ČFL, která se bude po sezóně redukovat opět na osmnáct, čekat nedají.

„Budeme chtít samozřejmě podávat co nejlepší výkony a získat nějaké body, je ale jasné, že udržení je spíš velkým přáním. Přípravu jsme zahájili v úterý v domácích podmínkách, ale chyběli někteří zranění a nemocní hráči. Gólman Vacho požádal, zda-li by nemohl zůstat s rodinou v okolí svého bydliště, do Litoměřic se vrátí Grunert, Vacek a Tupý mají možnost sehnat si nové angažmá. Pracujeme na posílení kádru, ovšem sehnat někoho kvalitního, navíc v naší pozici, je hodně těžké. V okolí se prostě kvalitních hráčů pro třetí nejvyšší soutěž tolik nevyskytuje. No a jinde zase mají přehnané nároky," říká sportovní manažer Sokola Ján Kudlička.

Brozanští měli odehrát první přípravný duel už o víkendu, ovšem s Viktorií Žižkov si nezahrají. „Je nás zatím málo, nemělo by to význam. První přátelák hrajeme s teplickou juniorkou za týden. Máme tam pak ještě dalších šest zápasů, ale asi jeden vypustíme, aby měli hráči volno."

Příprava: sobota 16. 1. od 11 hodin: Brozany - FK Teplice (juniorka, UMT Brozany), 23. 1. od 11: Brozany - FK Baník Souš, 30. 1. od 11: Brozany - FK Louny, 6. 2. od 11: Brozany - SK Aritma Praha, 13. 2. od 11: FK Ústí nad Labem - Brozany, 20. 2. od 11: Brozany - SK Horní Měcholupy, 27. 2. od 11: Brozany - FK Neratovice / Byškovice (UMT Brozany).