Už do přestávky svěřenci někdejšího prvoligového rozhodčího, posléze asistenta, dnes trenéra FK Jiřího Kafky, udělili svému soupeři tvrdou lekci z produktivity. A to hned dvakrát ze tří možností.

Hosté se v tomto směru nepochlapili. Dva úniky rychlonohého Fausta zlikvidoval pozorný brankář Malina, aby v kombinaci z první po ose Krpeš – Pavlíček přestřelil exligista Brožík prázdnou bránu. Ne náhodou vzal hlavu dlaní: „Proboha, takové gólovky se musí proměňovat."

Malinův protějšek Šafránek se stihl do poločasu předvést v 17. minutě. To parádně vyrazil bombu exligisty Chrdleho směřující do šibenice. Nicméně na jeho technickou placku ze čtvrté minuty a posléze na obstřel dalšího exligisty Kozáka ze 14. minuty neměl nárok. Po přestávce se historie opakovala.

Neratovičtí s chutí potrestali chybu Macháčka, na druhé straně pak hned několik slibných možností vyprodali.

„Čekal jsem, že bez několika hráčů základní sestavy můžeme odehrát výsledkově mnohem přijatelnější výsledek. Soupeř nás však trestal za chyby v obraně, na druhé straně si pak podal ruku se štěstěnou. Musím však po pravdě přiznat, že jsme se ani tentokrát, stejně jako nedávno doma proti Žatci, střelecky nevyznamenali," poznamenal po duelu trenér ASK Antonín Marčaník.

Neratovice/Byškovice – Lovosice 5:1

Branky:  44. a 53. Kozák, 4. Chrdle, 61. Kokoška, 84. Palanský – 89. Beran, sudí Kouba, ŽK 3:1, 110 diváků, poločas 2:0.
Lovosice: Šafránek – L. Hrdý, Beran, Stejskal, T. Hrdý – Hušek, Macháček (60. Drbal), Krpeš (90. Doležal), Faust – Brožík (46. Šalda), Pavlíček.