Do vedené mohli jít Tachovští už ve třetí minutě. Kindl ale brankáře Pechatého neprostřelil. Na druhé straně se mohli do kolonky střelců zapsat Valenta, Faust a Šlehofer. Pechatého protějšek Turek byl ale proti. Tyto momenty jako by předznamenaly další průběh duelu. Západočeši dál trpělivě čekali na brejky. Do poločasu se jim to podařilo hned dvakrát a to Matasem a Kropáčkem v rozpětí deseti minut.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, ani pokud šlo o využívání brankových příležitostí. Přesto pro hostitele vykřesal naději v 70. minutě Šlehofer. „Nepamatuji si, že bych až dosud trefil přesněji," popsal svou parádní střelu z 25 metrů přímo do šibenice.

Zapsal se tak do kolonky kandidátů na gól měsíce, možná i roku. Vyhecoval tak své spoluhráče ještě k většímu úsilí o vyrovnání. To se ale nepodařilo, protože na druhé straně po faulu brankáře Pechatého završil účet zápasu dvě minuty před koncem Dvořák.

„Nebylo snadné kluky v posledních třech zápasech, kdy se dozvěděli, že sponzor končí, motivovat. Jednoduše si za svůj výkon zaslouží uznání. Tím spíš, že se domácí snažili uhrát co nejlepší výsledek," pochválili tým trenér vítězů Pavel Vaigl spolu se sportovním ředitelem Petrem Móžim.

„Na zápas se mužstvo připravilo zodpovědně, protože Tachovští představují kvalitu. Těší nás, že nám vedení hostí přiznalo, že jsme byli lepším týmem. „Díky" naší bídné koncovce jsme si nevynutili ani penaltový rozstřel. Náš soupeř nám udělil lekci z produktivity. Nerad hledám příčiny neúspěchu jinde, než ve skutečnosti jsou. Sudí dvakrát svým rozhodnutím ovlivnili výsledek a to po uznání gólů z ofsajdu a v závěru po faulu Dvořáka na Pechatého," dodal šéf poražených Radek Bania.
Sezonu zakončí Litoměřicko v Chrudimi.

Litoměřicko - Tachov 1:3

Branky: 70. Šlehofer – 30. Matas, 40. Kropáček, 88. Dvořák, ŽK 1:1, poločas 0:2, r. Teuber, 250.

Litoměřicko: Pechatý – Šimkovský, Grunert, Štancl (53. Černý), Hanuš – Kolmistr, Šlehofer, Frank (83. Trekoval) – Kalaš – Valenta, Faust.

Mojmír Strachota