Po necelé čtvrthodince  mohli hosté poděkovat teprve devatenáctiletému odchovanci litoměřického FK za to, že pálil vedle. Nohou, hlavou. „Škoda, že jsem neměl o zlomek víc klidu pro přesnější zakončení," litoval lovosický forward toho, že nedostal své spoluhráče do vedení.

Domácí za tento výprodej mohli pykat  po ráně Denise Valenty. Marek se opět ukázal v bráně jako maník na správném místě a vytlačil jeho ránu na roh. Aby se fotbalový osud nemusel za starou pravdu o onom výprodeji stydět, ve 22. minutě si Šalda všiml uvolňujícího se Fausta. Posadil mu příhru do běhu a jinak vyloženy zakončovatel levou se trefil parádně plackou pravé nohy.

Čermák se po technické střele natahoval marně. Co krupský gólman nestihl po Faustově brance, prezentoval i přes své mládí (19 let) při dalších dvou testech, kdy je vyřešil za jedna. Stejně tak se pochlapil jeho protějšek Marek po ráně exlovosičana Denise Valenty. Střelecké manévry pokračovaly, ale na ukazateli skóre svítilo v půli pouze 1:0.

Na navýšení se čekalo po přestávce pouhých sedm minut. Kuč s jistotou proměnil pokutový kop, aby v následujícím čase patřily světlé střelecké okamžiky někdejšímu ligistovi stoperu ASK Obrtlíkovi. Nejprve demonstroval (stejně jako Faust), že technické zakončení je nad jakoukoliv pumelici, aby se předvedl ještě v mnohem suprovějším světle v rozmezí osmi minutek trknutím, které mělo super parametry – 4:0.

Hosté našli sílu alespoň na čestnou trefu v 76. minutě, kdy se blýskl parádní peckou do šibenice Holly. Definitivně zatlačil hostům oči Filip Novotný.  „Nechtěl jsem nic zůstat dlužen právě svému jménu, tedy, že když jeden myslí a má Filipa, může z toho být i docela hezká branka."

Byla. Zprava přes celou bránu po pažitu do levého kouta Čermákovy svatyně. „Škoda výprodeje do přestávky, kdy jsme kombinovali zbytečně složitě a ne z první. Po přestávce jsme se v tomhle směru zlepšili – nejen v nápadu, ale i v zakončení," pochválil za druhý poločas svůj celek kouč vítězů Karel Zuna.
„Nemám, co bych dodal nejen k výsledku, ale ani k naší hře. Soupeř nás dokázal potrestat za chyby, které jsme vzadu udělali," přiznal absentující stoper hostí Michal Valenta, někdejší opora Bohemky.

Lovosice - Krupka 5:1

Branky: 65. a 73. Obrtlík, 22. Faust, 52. Kuč z pen., 82. Novotný – 78. Holly, 1:5, poločas 1:0, r. Ježek, 145.
Lovosice: Marek – Kolář, Obrtlík, Stejskal (72. Macháček), Bubeníček – Martykán, Šalda, Kuč, Novotný – Manev, Faust (72. Malec).        

Mojmír Strachota