První vážnější příležitost viděla stovka fotbalových příznivců ve 26. minutě, kdy domácí Horský mířil do Michovského. Závěr poločasu patřil hostům. Nejprve se do slibné pozice dostal Šimral, ale hlavou branku netrefil. Asi nejhezčí okamžik první půle přišel tři minuty před změnou stran.

„Už když Vaněk napřahoval ke střele z 20 metrů, tak bylo jasné, že by z toho mohlo být něco hezkého. A bylo. Mělo to ale jedinou vadu. Domácí brankář Valeš, který nedávno chytal i v Roudnici, míč vyškrábl na břevno. Do druhé pětačtyřicetiminutovky jsme vyběhli mnohem aktivněji, ale žádná střela nebo gólovka nepřicházela. Domácí se rozehrávali pomaleji, ale střela z 20 metrů v 58. minutě byla povedená a Michovský se musel hodně natahovat, aby míč vyrazil. V 60. minutě to po rohu chtělo jen z bezprostřední blízkosti trefit míč a mohli jsme jít do vedení," litoval sekretář štětského týmu Milan Plíšek.

Vzpomenout na gól v Bílině (přímo z rohu) chtěl Stejskal, ale brankář se zaskočit nenechal. Minuty ubíhaly a divákům bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje. Deset minut před koncem zachraňoval kapitán domácích Svoboda na poslední chvíli odkopem na roh. V druhém poločase se hrálo častěji na polovině Litvínova, ale v poslední pětiminutovce se to otočilo. Domácí měli dvakrát výhodu přímého kopu, ale Michovský uhájil čisté konto i ve třetím duelu za sebou.

„Škoda, že Ransdorf z výhodné pozice tři minuty před koncem míč lépe nezasáhl. Zápas moc šancí nenabídl, a tak není divu, že se nakonec žádný hráč do listiny střelců nezapsal," dodal Plíšek.


FK Litvínov - SK Mondi Štětí 0:0

• ŽK 3:2, r. Oborník, 100.

•Štětí: Michovský - Slanička, Tůma, Šmidrkal, Ransdorf - Belák (85. Kala), P. Vaněk (77. Remenec), Šimral, Stejskal, Mencl - Tichý.