Ti nasbírali v podzimních zápasech 14 bodů (skóre 20:33), když čtyřikrát vyhráli a dvakrát remizovali. Devětkrát pak odešli ze hřiště poraženi. I když jsou ve spodní části tabulky, může je těšit alespoň fakt, že jako jediní v derby porazili vedoucí Roudnici (2:1). I na to přišla v rozhovoru s Karlem Zunou, který vede tým společně s Jiřím Ransdorfem, řeč.

Spokojeni s podzimem asi být nemůžete.
Spokojeni určitě nejsme, chtěli jsme mít o pět bodů víc. Postavení v tabulce dává jasně najevo, že boje o záchranu budou velice náročné.

Z jakého důvodu jste nehráli podle vašich představ?
Měli jsme poměrně málo času na přípravu a podle toho také vypadaly první zápasy. Trvalo docela dlouho, než hráči pochopili, co po nich vlastně chceme. Postupem času jsme se zlepšovali a odehráli jsme i pár povedených zápasů.

Který například?
Jistě nemusím říkat, jak jsme byli spokojeni po derby s Roudnicí. Velmi dobrý zápas jsme odehráli i v Neštěmicích a doma se Žatcem. Naopak mezi opravdu hodně nevydařené zápasy mohu řadit ty s Chmelem Blšany, Lovosicemi a Bezděkovem.

Chystáte nějaké změny v kádru?
Co se týče změn v kádru, mohu říct, že máme velký zájem, aby u nás pokračoval Pavel Božik, dále by se měl zapojit rekonvalescent Grohman a zájem máme i o Jirku Trutnovského. Nikdo by nás neměl opustit, ale všechno záleží na financích, kterých není dostatek, abychom si mohli dovolit další hráče.

Kdy zahájíte přípravu na jaro a co vás v ní čeká?
Přípravu jsme právě v těchto dnech zahájili. Budeme třikrát týdně trénovat a odehrajeme velmi kvalitně obsazený turnaj v Praze na Meteoru. Našimi soupeři budou týmy z Ovčár, Blšan, Meteoru a Admiry. První týden v únoru odjíždíme na soustředění do Sloupu, kde odehrajeme další dva zápasy s Novým Borem a domácím týmem. Musíme především zapracovat na herní disciplíně jednotlivců, především mladších hráčů, kteří jsou na můj vkus někdy až moc „nahoře“. Dále budeme mít dlouhé tři měsíce na to, abychom zapracovali na herním systému, který po hráčích vyžadujeme. Cíl je pro nás jednoznačný – je jím záchrana v soutěži. Věřím, že všichni uděláme maximum, aby se nám to povedlo.

Tím všichni nemyslíte jen sebe a hráče, ale i realizační tým.
Určitě. Tedy také pány Gernata, Nedomlela a Zavřela. A nesmím zapomenout na rodinu Trutnovských. Ti nám zabezpečují kvalitní podmínky k trénování.