Štětí – Modrá 1:3

Domácí nezahájili vůbec špatně. Po trestném kopu Červinky si srazili hosté míč do vlastní sítě. Šanci na zvýšení náskoku měl Voljanskij, ale netrefil ve vyložené šanci branku.

„Začali jsme dobře, ale po takových dvaceti minutách jsme nepochopitelně přestali hrát. Modrá nás začala přehrávat, bylo otázkou času, kdy se jí podaří skórovat. Bohužel jsme jí to hodně usnadnili. Po autu necháme neobsazeného hráče, který jde sám na bránu. To nepochopím. Pak jsme důrazně nepřistoupili ke střílejícímu hráči na vápně a Duník neměl šanci. Třetí gól přišel vzápětí. Zkušenější kluci, kteří by měli mančaft táhnout, to tentokrát nedokázali. Situace je špatná, hráči jsou psychicky dole. Musíme věřit, že přijde zápas, který to zlomí,“ doufal po duelu domácí trenér Karel Zuna.

„Vzhledem k tomu, že se ženil Tonda Čapek, chyběli i Klínský a Gusta Čapek. V sestavě jsme tedy museli improvizovat. Navíc se hrálo dopoledne, na což jsou domácí více zvyklí a zpočátku působili svěžeji,“ naznačil počáteční trable trenér Jiskry Dušan Chládek. Hosté se sice probouzeli pomaleji, ale zhruba od dvacáté minuty měli utkání pod kontrolou. „Do druhé části jsme pozměnili taktiku, což se vyplatilo. Výhra je dílem celého mužstva. Pokud budeme takhle přistupovat ke každému utkání, bude s námi mít každý soupeř velké problémy,“ dodal Chládek.

Branky: 4. vlastní – 48. a 70. Beránek, 72. Fichtner, ŽK 2:4, poločas 1:0, r. 120.
Štětí: Duník – Weber, Ransdorf, Čermák, Běloubek – Rejman (80. Uřídil), Průcha, Červinka, Tomášek (70. Hamšík) – Voljanskij, Blín (46. Jansa).