V 69. minutě zvýšili domácí Komjatým na 2:0. Hostům se ale podařilo vsítit kontaktní gól deset minut před koncem. Nedlouho po trefě Hrdého celá štětská lavička explodovala, když se dožadovala nařízení pokutového kopu. Sudí Hanousek ale výmluvným gestem naznačil, aby se pokračovalo ve hře.

O tom, že se Velvarským povedla odveta za podzimní porážku 5:3, asi definitivně rozhodl gólman Gabriel. Ve svém úsilí pomoci týmu srovnat a vynutit si tím penaltový rozstřel, se vydal téměř přes polovinu hřiště, kde ho o míč připravil Obrtlík, který ho pak poslal do opuštěné branky.

„Byly to skutečně nepříjemné chvilky, které jsme nakonec ustáli. Hosté po dosažení kontaktní branky byli doopravdy hodně nepříjemní. Nebyli daleko k tomu, aby nás potrestali za výprodej šancí, které jsme si vypracovali už do přestávky," poznamenal kouč vítězů Pavel Janeček.

„Škoda, že jsme nemohli nastoupit v kompletním složení. Momentálně nám chybí pět kluků ze základu, s nimiž bychom Velvarským cestu za vítězstvím určitě více zkomplikovali. Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany a snažili se využívat každé příležitosti k brejkům, což nám v první půli moc nevycházelo. V té druhé jsme byli v tomto směru, hlavně v závěrečné čtvrthodince, mnohem aktivnější. To však nestačilo na to, abychom si odvezli nějaké body, které nám ve finiši v boji o záchranu mohou chybět," dodal předseda SK Štětí Vladimír Frey.

Velvary - Štětí 3:1

Branky: 56. Budějský, 69. Komjatý, 90. Obrtlík – 80. Hrdý, ŽK 3:4, poločas 0:0, r. Hanousek, 200.

Štětí: Gabriel – Tichý, Ransdorf, Vacek, Čámský – Poráč, Slanička, Beruška, Šmidrkal, Hrdý – Böhm.

Mojmír Strachota