Na nebezpečnější situace se muselo ve šlágru kola čekat do závěru půle. Rejmanův únik však skončil v autu a tečovaná střela Slaničky na břevně. Když nic nevytěžili z posledního závaru ani domácí, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Do první šance druhého poločasu se dostal Levý, ale z hranice velkého vápna těsně minul.

Skóre se poprvé měnilo až v 65. minutě, kdy se hostující  Rejman proháčkoval do vápna, odkud posadil míč na hlavu Kuclera – 0:1. Domácí se ještě nevzpamatovali ze šoku a už prohrávali 0:2. Belák ve správný okamžik vyrazil za míčem, udělal kličku brankáři a pro Štětí získal slibný náskok.  Hlediště bouřilo, protože mělo pocit, že se jednalo o postavení mimo hru. Snížit se Jiřetínu podařilo v 78. minutě, kdy se pěkně trefil Broskovics.

Domácí se hnali za vyrovnáním, takže otvírali obranu.  Slaničku však v dobré pozici vychytal gólman a v 82. minutě Belák vysoko přestřelil. V hektickém závěru přečkali hosté dva přímé kopy i nastavení a mohli slavit cennou výhru.

Horní Jiřetín - Štětí 1:2

Branky: Broskovics – Kucler, Belák, ŽK 3:2, poločas 0:0, r. Grimm, 100.
Štětí: Michovský – Poráč, Šimral, Ransdorf, Mencl – Kucler (89. Kucler), Malák (87. Blažek), Slanička, Stejskal – Rejman, Belák (92. Matoušek).