Poprvé udeřil lídr ve 22. minutě, kdy zakončil rychlý kontr Dominik Valenta – 1:0. „Pak jsme se ke slovu dostali i my. Měli jsme několik dobrých šancí srovnat, jenže se to nepodařilo,“ litoval jeden z koučů SK Karel Zuna, který měl na mysli pokusy Ransdorfa, Fausta či Svobody.
Místo vyrovnání ale hosté inkasovali, když chybnou rozehrávku potrestal Kasal. Krátce po změně stran se hlavou prosadil i Macháček a bylo rozhodnuto. Gabriela pak překonali ještě Dominik a Denis Valentovi.

„Proměnit za toho stavu 1:0 nějaké šance, mohlo to asi vypadat jinak. To nás ale neomlouvá. Přijeli jsme s přílišným respektem. Most má kvalitní mančaft i široký kádr, jenže my jsme podali špatný výkon. Chtěli jsme hrát něco jiného, ale místo toho, abychom míč drželi a snažili se kombinovat, jen jsme to odkopávali.“

I přes vysokou prohru zůstalo Štětí na druhém místě. „Dostali jsme příděl, na který musíme zapomenout. V podstatě se nic neděje, cíl skončit do třetího místa stále máme a myslím, že je v našich silách ho splnit,“ dodal Zuna.

Mostecký FK - Štětí 5:0

Branky: 22. a 69. Dom. Valenta, 31. Kasal, 48. Macháček, 79. Den. Valenta, ŽK 3:3, poločas 2:0, r. Kolátor, 100.

Štětí: Gabriel – Čámský (84. Černý), Ransdorf, Svoboda (79. Beruška), Kucler (46. Mencl) –
Rejman, Vokoun, Vacek (46. Walter), Šraga, Faust (82. Feko) – Slavíček.