Kdyby ještě Belák v 9. mířil trochu přesněji, tak to mohlo být ještě lepší. Chybu v rozehrávce hostů mohl po čtvrthodině  potrestat Rejman, ale střele chyběla razance. V 18. minutě zalaškoval s brankářem Štětí při malé domů Tůma, ale naštěstí pro domácí to dobře dopadlo. Hlavou kroutil Cibulka a chtěl kopat pokutový kop, to když se dostal k míči o něco dříve než brankář Obrcián, který ho lehce škrtl nohou. Ve 32. minutě po standardce Rejmana chyběl větší důraz před brankou.

Šikovnou střelou se vzápětí  předvedl i Tichý, ale i v tomto případě míč na své cestě do branky zabloudil do kukuřice. Přišel trest. Michovský si deset minut před přestávkou zakřičel „pusť" a obrana, která to neměla dělat, to vyslyšela. Šíma ukořistil balón a srovnal. První vážnější střela na štětskou branku a hned skončila v síti.  Byli to ale i nadále domácí, kteří v první půli diktovali tempo. Běžela 43. minuta, když přes celou půlku hřiště po postranní čáře až před branku prošel Stejskal a jeho přihrávka na Rejmana znamenala opět vedení Štětí.

Obraz hry se ve druhém poločase změnil. Hosté se v pravidelných intervalech objevovali před brankou a hra směrem dopředu se z kopaček Mondi vytratila. V 50. min pěkná hlavička hostů skončila těsně vedle. V 54. min. zase Michovský musel nebezpečnou střelu vyrážet na roh.

Po hodině hry, kdy obrana často zastavovala útoky soupeře nedovoleně, musel proti střele z přímého kopu zasahovat opět Michovský.  Uklidnění do hry mohl přinést Stejskal v 69. minutě. Palebné postavení bylo ideální, jen rozbuška v kopačce slabě zajiskřila. Štětí zůstávalo zatažené na polovině a strachovalo se o těsné vedení. Oživením byl příchod Bendy a Mencla. A právě ten dostal v 80. minutě prostor ke střele. Brankář míč neudržel a na správném místě stál Stejskal. Kladno však bojovalo i nadále. Míč po trestném kopu vyrážel na roh Michovský. V 84. minutě se soupeř dožadoval penalty a v úplném závěru ještě jeden z hráčů Kladna přestřelil ze tří metrů.


Štětí - Kladno 3:1

Branky: Rejman 2, Stejskal – Šíma, poločas 2:1, r. Urlych, 250.
Štětí: Michovský – Belák, Tůma, Slanička, Ransdorf –  Rejman (71. Mencl), Cibulka, Šimral, Stejskal (90. Hamšík) – Hyka, Tichý (74. Benda).

Milan Plíšek