Dvě skupiny

Ve skupině A budou startovat: TIGO Nučnice (hřiště Brňany), Sokol Terezín, FK Lovečkovice, Sokol Velké Žernoseky, Sport Malý SG Terezín, Lovochemie Lovosice, Sokol Pokratice, Sokol Hoštka, TJ Žitenice, Pupíci Střížovice a Sokol Milešov. Skupinu B tvoří: Viktorie Čížkovice, Slovan Horní Beřkovice, Dynamo Podlusky, SK Třebívlice, Slavoj Bohušovice, Sokol Úpohlavy, Sokol Brozany (hřiště Brňany), FK Libochovice, Káčko Roudnice (hřiště SK Roudnice), Sokol Vražkov a Slavoj Sulejovice.

Postup a sestup

Po ukončení podzimní části dojde k vytvoření dvou nových skupin. Jednu skupinu utvoří celky, které skončí na 1. – 5. místě ve skupinách A a B. Ty budou doplněny mužstvem, které bude mít více bodů na 6. místě ve skupinách A a B.

Druhou skupinu budou tvořit týmy, které skončí na 7. – 11. místě ve skupinách A a B a budou doplněny mužstvem, které bude mít méně bodů na 6. místě ve skupinách A a B. Jarní kolo začnou obě skupiny od nuly.

Po skončení ročníku 2009 / 2010 budou tyto vytvořené skupiny I. a II. ponechány do dalšího ročníku s tím, že poslední dvě mužstva z I. skupiny sestoupí do II. skupiny a první dvě mužstva z II. skupiny postoupí do I. skupiny (bude tak zaveden systém sestupů a postupů).

Tresty

Pokud v utkání dojde k vyloučení hráče, je postup následující:
1. Hlavní rozhodčí je povinen uvést na přední straně Zápisu o utkání nejen jméno a číslo vyloučeného, ale i důvod vyloučení. Kapitán družstva je pak povinen potvrdit podpisem, že se jedná o uvedeného hráče a přidat souhlas s důvodem vyloučení (popř. uvede námitku) .
2. Vyloučení po druhé žluté kartě – další trest nenásleduje.
3. Vyloučení po červené kartě – stop na 1 zápas.
4. V případě inzultace hl. rozhodčího i asistenta – vyloučení hráče ze soutěže SG na 1 kalendářní rok a mužstvo provinivšího se hráče zaplatí pokutu 1000 Kč ŘVSG do 14 dnů po provinění. Totéž platí i pro osoby, které se nezúčastnily aktivně hry (diváci, funkcionáři). V případě inzultace protihráče – zastavení činnosti na 6 měsíců.