Divize

Sokol Brozany se v neděli od 17 hodin představí na vlastním hřišti, kde přivítá sokolovskou rezervu. Svěřenci zkušeného domácího kouče Václava Ryse vstoupili do soutěže domácí výhrou nad Kladnem B, ale v minulém utkání, kdy jim chybělo několik borců ze základu, nestačili v Čelákovicích, kde prohráli 0:1. Proto budou chtít zítra jednoznačně uspět a připsat si tři body.

Krajský přebor

V krajském přeboru bude poutat největší pozornost fandů z regionu sobotní dopolední duel v Lovosicích, kde se představí Roudnice (10.15). Domácí nováček získal dosud čtyři body, tedy stejně jako hosté.

„Viděl jsem soupeře naposledy proti Chomutovu, který dostal pět branek. A musím říct, že herní projev Roudnice se mi zamlouval. Ale my nejsme Chomutov,“ zdůraznil lovosický kouč Antonín Marčaník.

„Na derby se těšíme. Kompletní sice nebudeme, když budou chybět distancovaný Faust a také Puravec, ale máme dostatečně široký kádr na to, abychom je nahradili. V přípravných zápasech se nám to dařilo. Věřím, že přijde dost diváků, kteří uvidí dobrý fotbal.“

Roudničtí po remíze v Souši deklasovali zmiňovaný AFK LoKo Chomutov (5:1) a s prázdnou se nebudou chtít vracet ani z Lovosic. „Pojedeme vyhrát,“ neskrýval v pátek cíle roudnický asistent Pavel Dohnal.

„Samozřejme víme o kvalitách Lovosic, ale máme kvalitní kádr, kterému věříme. Sestava by měla být podobná té, která zvládla zápas před týdnem. Možná jen dojde ke korekturám v rozestavení. Měli bychom být jinak kompletní. Tedy až na Blümmela, ten už je po operaci,“ prozradil Dohnal.

Mladý středopolař, který v minulém utkání naskočil v 64. minutě, musel být po chvíli střídán. Nenápadný střet na polovině hřiště mu byl osudným. „Podle našich informací měl prasklý meniskus a křížový vaz. To koleno muselo být načnuté už předtím. Ten zákrok nebyl nijak ostrý.“

Na hřišti vedoucích Neštěmic se v sobotu odpoledne představí fotbalisté Štětí (17), kterým úvod soutěže vůbec nevyšel. Nula na bodovém kontě a skóre 0:9 jsou dostatečně výmluvné.

Naproti tomu domácí jsou zatím suverénní, po výhře nad Bezděkovem (6:2) si smlsli i na Kadani (5:0). Štětští tedy mohou jen překvapit.

Udržet si kvalitní defenzivu a naopak zlepšit ofenzivu. To by potřebovali Litoměřičtí v Proboštově, kam také v sobotu odjíždějí s vizitkou celku, který ve dvou zápasech sice ještě neinkasoval, na druhé straně však nedokázal vstřelit ani jednu branku.

Bezděkovští fotbalisté sehrají svůj mistrovský duel až v neděli, kdy nastoupí v Chomutově proti místnímu AFK LoKo (17).