Vedou Brozany o sedm bodů před Neratovicemi, třetí jsou Lovosice a čtvrté Litoměřice. A právě v Litoměřicích v sobotu od 14 hodin nastoupí proti domácímu týmu lídr soutěže.

„Těšíme se moc. Domníváme se, že derby bude mít ten správný fotbalový náboj. Brozanští hrají v pohodě, mají fazónu. My chceme zopakovat zodpovědný výkon, kterým jsme se prezentovali ve 13. kole na LoKo Chomutov. Pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek. Současně věřím, že nás přijde povzbudit naše početná fotbalová rodina, s jejíž podporou v zádech se klukům víc daří," doufají trenéři Štefan Knapík s Pavlem Zunou, jakož i celý realizační tým v čele s předsedou FK Radkem Baniou.

„Čeká nás těžká prověrka. Ale vedeme tabulku a v Litoměřicích nemáme co ztratit. Každý bod, který přivezeme ze hřiště soupeřů se počítá," tvrdí před prestižním duelem brozanský kouč Přemysl Bičovský.

Na posledním derby, ve kterém prohrály Litoměřice s celkem Lovosic 2:4, bylo v hledišti 742 diváků, což byla zatím nejvyšší návštěva v soutěži. Nyní už záleží hodně na počasí, ale duely v Litoměřicích i v derniéře v Brozanech by si zasloužily „plný dům".

„Celý podzim hrajeme pohledný fotbal, ale diváků moc nechodí. Nyní hrajeme v Litoměřicích, které mají slušné návštěvy. Uvidíme, jaké bude počasí, ale oba týmy by si zasloužily, aby bylo co nejvíce diváků. Stejně potom i v našem domácím duelu s Lovosicemi. V obou zápasech se přece utkají týmy z čela tabulky," říká Bičovský.

„Chceme v derby navázat na herní pohodu a doufám, že ani z Litoměřic neodjedeme s prázdnou," věří z jedna z opor brozanského týmu Karel Tupý. „Bude to náročný duel," připojil středopolař Antonín Kühn ml., který však bude utkání sledovat pouze z ochozů kvůli svalovému zranění.

Lovosice hostí v neděli LoKo Chomutov. „Rádi bychom navázali na dobré předešlé výkony, resp.i výsledky a i po zápase s LoKo si udrželi postavení v horních patrech. To nejdůležitější, na co chci naše příznivce upozornit, je skutečnost, že tento duel odehrajeme až v neděli. Čas výkopu 10:15 zůstává," zve příznivce lovosického ASK jeho prezident Vladislav Větrovec.

Hraje se:Sobota od 14: Divize: Litoměřice - Brozany. KP: Hrobce-Roudnice – Bílina (10:15), Kadaň – Štětí (10:15). I. A třída: Pokratice – Česká Kamenice (10:15), Šluknov – Milešov, Jílové – Travčice, Brná – Křešice. I. B třída: Bezděkov – Lovosice B (10:15), Hrob – Liběšice (10:15), Lukavec – Osek (10:30).

Neděle od 14: Divize: Lovosice - LoKo Chomutov (10.15) I. B třída: Rovné – Louny B, Černiv – Straškov, Roudnice – Libotenice, České Kopisty – Libochovice.

V I. B třídě se hrají čtyři derby

S cílem upevnit si druhou příčku v tabulce nejvyšší krajské soutěže, popř. se přiblížit Litvínovu, který čeká derby s Horním Jiřetínem, pojedou v sobotu  dopoledne do Kadaně fotbalisté Štětí. Proti domácím nastoupí na umělce v roli favorita. Zatímco svěřenci Josefa Vinše nasbírali 24 bodů, Kadaň je s dvanácti body třináctá.

Stejně je na tom nováček SK Hrobce – Roudnice, který v minulém kole dokázal porazit Jiskru Modrá na jejím hřišti 3:2. „Ty tři body ale potřebujeme doma nutně potvrdit," měl už v Modré jasno hrající kouč Karel Mikas. V Hrobcích se už v sobotu dopoledne představí nevyzpytatelná Bílina (5. místo).

Po šlágru I. A třídy sk. A na Střekově v minulém kole, kde Pokratice prohrály 5:0 a ztrácí na celek z Ústecka z druhé příčky už šest bodů, se o reparát pokusí v domácím prostředí. Jedenáctá Česká Kamenice by neměla být nepřekonatelným soupeřem.

Ostatní tři zástupci Litoměřicka míří za soupeři. Travčice pojedou po zvládnutém derby s Milešovem (5:0) do Jílového povzbuzeni. „Já myslím, že ani tam nejsme bez šancí. S hrou to není tak špatné, jen výsledky zatím nebyly," poznamenal před víkendem travčický předseda Miloslav Tlatla.

K souboji sousedů v tabulce dojde v Brné (9.), kde se představí Křešice (7.). Zabrat potřebuje Milešov (11.) ve Šluknově (5.).

Čtyři okresní derby jsou na programu v B skupině I. B třídy. Jako první na sebe o víkendu narazí fotbalisté sedmého Bezděkova a lovosické rezervy (9.). Sokol Černiv přivítá Straškov, Roudnice bude bojovat o důležité body s Libotenicemi a na hřiště vedoucích Českých Kopist zamíří Libochovice. Doma hraje Lukavec s posledním Baníkem Osek a Podřipan Rovné se utká s FK Louny B. Nováčka z Liběšic čeká těžký zápas v Hrobu.