VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šimkovský: V Litoměřicích hrají jen kluci, kteří tady chtějí být

Litoměřice - Novým výkonným ředitelem třetiligového FK Litoměřicko (14. místo, 21 bodů) se stal Pavel Šimkovský, který v rozhovoru pro klubový web mj. prozradil, v čem spatřuje největší změnu ve své práci pro FK.

12.1.2018
SDÍLEJ:

Výkonný ředitel FK Litoměřicko Pavel Šimkovský.Foto: archiv FK Litoměřicko

„Změna by se měla projevit větším záběrem. V klubu jsem se doposud pohybovat u A týmu a částečně u B mužstva. Nyní bych měl spolupracovat s celky napříč klubem včetně mládeže.

Má to dopad na ostatní složení vedení klubu?

Čestným prezidentem zůstává Vladislav Větrovec. Ten v krátké pauze opět prokázal svůj velký přínos při jednání o jedné velké posile. Předseda, místopředseda i sekretář zůstávají na svých postech také. Byla zrušena funkce sportovního ředitele, kterou budu částečně zastávat já a částečně nový sportovní manažer Pavel Šemelík. Z toho plyne, že vzhledem k velkému pracovnímu vytížení nebude Martin Pýcha působit v souběžných funkcích výkonného a sportovního ředitele, ale jako člen výboru se bude nadále věnovat skautingu.

Jak se změny projeví na sportovní politice a cílech klubu?

Sportovní politika klubu zůstává stejná. Myslím, že od postupu do ČFL jsme udělali spoustu chyb. Od množství trenérů u A týmu, přes velkou fluktuaci hráčů a v neposlední řadě i v práci s B týmem. Cílem vedení klubu je stabilizovat a vhodně doplnit kádr A týmu, pokusit se o posun v tabulce. Nelehkým úkolem bude zachránit B tým v přeboru. Je také třeba říci, že jen obrovskou pílí všech trenérů, šéftrenéra Pavla Zuny a některých rodičů si mládež stojí a funguje, jak funguje. Vstupem do vyšších soutěží nastala pro zmiňované velmi psychicky náročná práce, kluci ve svých zápasech většinou tahají za kratší konec. Hluboce smekám před trenéry, jak přesto dokážou kluky motivovat. Uvědomuji si, že jen z jejich práce může klub v budoucnu těžit. Proto považuji za důležité pomoci trenérům se vzděláním a požádat rodiče o spolupráci v každém mužstvu, abychom věci okolo týmu přenesli na dobrovolníky a trenéři se mohli věnovat tomu, co umějí nejlépe, tedy trénování. A pokud se ptáte na cíle klubu, chceme hrát důstojnou roli v ČFL, protože A tým je naše vlajková loď. Prioritou bude i výchova hráčů pro první mužstvo, aby Filip Frank nebyl ojedinělým diamantem, který vybrušujeme. Rádi bychom také přivedli do ochozů více fanoušků a přál bych si, abychom všichni naplňovali od srdce heslo, které vozí náš autobus na kapotě Spolu jsme nejsilnější. Když s tímto heslem přišel předseda Radek Bania, moc nadšený jsem nebyl, nezdálo se mi příliš originální. Dnes musím říci, že můj osobní cíl je jeho naplnění. Chci, aby hráči všech týmů od áčka až po přípravky, trenéři, vedení i fanoušci toto heslo vzali za své. A to je podle mě velká výzva a dlouhá cesta.

Fanoušky asi nejvíce zajímá kádr áčka.

Již neuvidíme Lukáše Šlehofera, který přijal nabídku z nižší rakouské soutěže, pravděpodobně jej bude následovat i Martin Štancl. Hostování bylo ukončeno s hráči Ústí nad Labem Jelínkem a Heřmanem na jejich vlastní žádost. Do přípravy se zapojilo sedm vytipovaných hráčů od gólmana přes obranu po ofenzívu. Myslím, že již můžu odtajnit, že díky prezidentovi Větrovcovi, jenž vyjednal, a nebylo to vůbec lehké, ukončení profesionální smlouvy v Ústí a následný přesun k nám, se mohou fanoušci těšit opět na Štěpána Kacafírka. Se Slavií jsem se dohodl na příchodu Nicolase Husenského. O tohoto středního záložníka jsem hodně stál již v létě, ale díky shodě nepříznivých souvislostí to tehdy nevyšlo. Nicolase dobře znám z mého působení ve Slavii Praha a jsem přesvědčen, že přestup tohoto mládežnického reprezentanta bude pro náš tým přínosem. Další jména si zatím dovolím nezveřejňovat, prozradím však, že se jedná o hráče, kteří by přišli z vyšších soutěží. Po dotažení jednání do zdárného konce budeme nové hráče následně představovat.

Rozvoj klubu je úzce provázán s finančními možnostmi. Jak je a bude klub zajištěn po této stránce? Je v plánu vylepšení zázemí, hovořilo se o rekonstrukci stadionu, vybudování hřiště s UMT?

Bohužel nemám potěšující odpověď. Zatím se nám nepodařilo dotáhnout UMT ke zdárnému konci. Vzhledem k dotační politice se nyní nedá očekávat ani rozsáhlá rekonstrukce stadionu. Vedení si však dalo za cíl nejen stabilizaci hráčskou a trenérskou, ale i vytvoření pevného a stabilního sponzorského portfolia.

Jak vnímáte skutečnost, že u některých skalních fanoušků převládá pocit, že v litoměřickém klubu je Litoměřic málo?

Vím, že v kabině A týmu je názor na naše hráče, který se k nim dostává, přijímán s lítostí. Všichni, kteří zde jsou, tu být chtějí a není to pro peníze, jak jsem několikrát zaslechl.

Proč tedy?

Víte, pohybuji se ve fotbale bezmála 20 let. Není tajemstvím, že Jakub Šimkovský je můj syn, proto si dovolím na jeho příkladu ukázat, co je pro mladé kluky důležité. Pro hráče velkých českých klubů je nejhorší chvíle, kdy pochopí, že ač odmala jsou součástí nějakého klubu, přijde okamžik, kdy jim tento klub již nenabízí perspektivu. V našich předních klubech to je logické, protože každý rok vyprodukují na 22 kvalitních fotbalistů. A pro všechny uplatnění není. Pro takového kluka je to zklamání a šok, klub jeho srdce ho nechce.

Co pak dál?

Následuje zkoušení v různých jiných oddílech, hostování, případně přestupy někdy každého půlroku a mnohé to semele tak, že přestanou hrát fotbal úplně, nebo hrají nižší soutěže jen aby se hýbali a jejich ambice se vytrácejí. Byl to i Jakubův případ, střídal kluby II. a III. ligy, až jej pan Pýcha, kterému vděčím, že vůbec u fotbalu zůstal, protože v té době byl Jakub úplně dole, vykoupil ze Slavie a přivedl ho do Litoměřic. Odcházel z Viktorky Žižkov a opouštěl ji s touhou najít klub, kam by patřil opět tak, jako 17 let příslušel ke Slavii. Mohu říct, že Litoměřicím děkuji za to, že tento pocit zde našel. Prací pro klub bych rád Litoměřicku projevil svůj dík. V současnosti máme tým a přicházejí hráči podobných osudů a pocitů, jako měl tehdy Jakub. Věřte, to nejsou žoldáci, jsou to kluci, kteří měli to štěstí, že se fotbal učili ve velkých klubech, kde měli možnost růst díky vyšším soutěžím a sportovním třídám. Nyní jsou městu a oddílu vděčni, že mohou tvořit tým tady.

V Litoměřicích už nějakou dobu působíte.

Byl jsem zde již ve chvíli sloučení. V Lovosicích byli velmi dobří fotbalisté a i v Litoměřicích uměli hrát fotbal, ale již příprava odhalila realitu. Rozdíl mezi divizí a ČFL je v rychlosti, důrazu a nasazení, někteří hráči sami vzdali možnost o místo v týmu bojovat. Ať proto, že cítili větší konkurenci a nevěřili si, či neměli až takové ambice, nebo prostě nebyli ochotni věnovat fotbalu tolik. Hlasy o tom, kdo z nich mohl za áčko hrát, jsou a byly liché. Je jistě smutné, že jediným opravdu domácím hráčem je Filip Frank, ale já v tom spatřuji naopak i radost, neboť je důkazem, že opravdu nikdo neměl a nemá zavřené dveře, a věřte, že vždy se snažíme vybrat ty nejlepší. V souvislosti s tím ještě musím zmínit, že na vlastní žádost ukončil působení v prvním mužstvu Kuba Grunert populární Migas. Tohoto srdcaře je velká škoda, ale věřím, že přijme naši nabídku pokračovat v klubu na jiné pozici. Musíme si přiznat, že další Filipové Frankové se v A týmu objeví pouze z těžké a mnohdy úmorné práce našich mládežnických trenérů. Jinou cestu, jak dostat vlastní odchovance na první palubu, nevidím. Touto cestou jim přeji hodně síly, trpělivosti a co nejvíce radosti s naším klubem.

Miloš Štádler

Autor: Ladislav Pokorný

12.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 27 110 Kč

Ostatní lékaři specialisté lékař/ka na interní oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27110 kč, mzda max. 50030 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Představenstvo Nemocnice Litoměřice, a.s. přijme do pracovního poměru lékaře / lékařku na interní oddělení., Požadujeme:, Způsobilost k výkonu povolání lékaře dle zákona č. 95/2004 Sb. o lékařských zdravotnických povoláních a členství v ČLK. Písemné žádosti zasílejte na adresu: Nemocnice Litoměřice, a.s., sekretariát představenstva, paní Petra Lisá, Žitenická 2084, 412 01 Litoměřice. Bližší informace: MUDr. Jiří Štverák, MBA, telef. 416 723 702, e-mail: jstverak@nemocnice-lt.cz, primář MUDr. Lukáš Fuhrmann, telef. 416 723 762, e-mail: l.fuhrmann@nemocnice-lt.cz.. Pracoviště: Nemocnice litoměřice, a.s., Žitenická, č.p. 2084, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Jiří Štverák, +420 416 723 702.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 27 110 Kč

Ostatní lékaři specialisté lékař/ka na oddělení neurologie. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27110 kč, mzda max. 50030 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Představenstvo Nemocnice Litoměřice, a.s. přijme do pracovního poměru lékaře / lékařku na oddělení neurologie., Požadujeme:, Způsobilost k výkonu povolání lékaře dle zákona č. 95/2004 Sb. o lékařských zdravotnických povoláních a členství v ČLK. Písemné žádosti zasílejte na adresu: Nemocnice Litoměřice, a.s., sekretariát představenstva, paní Petra Lisá, Žitenická 2084, 412 01 Litoměřice. Bližší informace: MUDr. Jiří Štverák, MBA, telef. 416 723 702, e-mail: jstverak@nemocnice-lt.cz, primář MUDr. Lukáš Fuhrmann, telef. 416 723 762, e-mail: l.fuhrmann@nemocnice-lt.cz.. Pracoviště: Nemocnice litoměřice, a.s., Žitenická, č.p. 2084, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Lukáš Fuhrmann, +420 416 723 762.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 22 456 Kč

Svářeči svářeč kovů. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22456 kč. Volných pracovních míst: 23. Poznámka: místo výkonu práce Lhotka nad Labem č.p. 86, 410 02 Lovosice 2 a Račice, 411 08 Štětí. Jedná se o stavbu a výrobu plavidel., Požadujeme:, - vyučen v oboru - může být nahrazeno délkou praxe a zkušenostmi z oboru - individuální posouzení, - osvědčení o kvalifikaci svářeče (diplom, průkaz, osvědčení, atest, kurzy, apod. , - praxe v loděnicích - výhodou, - práce v otevřených i zavřených prostorách loděnice za každého počasí, - práce fyzicky náročná, - různé typy svařování ., První kontakt telefonicky a e-mailem.. Pracoviště: Barkmet, a.s., provozovna lhotka nad labem, 410 02 Lovosice 2. Informace: Ilona Abrahámová, +420 775 381 003.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 15 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři. Požadované vzdělání: úsv. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: náplň práce: zámečnické a potrubářské práce, řezání, broušení, úkosování potrubních dílů, sestavování potrubních tras, příprava svařenců pro svářeče, běžné zámečnické práce, Požadujeme: dva roky praxe v oboru-potrubí, konstrukční prvky aj., , Požadavky na odborné znalosti: dobrá znalost čtení technických výkresů a dokumentace, Svářečský průkaz výhodou. , Způsob prvního kontaktu zamšstnavatele: e-mailem. pro osobní kontakt telefonická domluva předem.. Pracoviště: Energo construct s.r.o. - pracoviště mondi, Litoměřická, č.p. 272, 411 08 Štětí. Informace: Martin Žour, +420 604 270 494.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nové veřejné místo na grilování v Lovosicích

Města lákají turisty, jak se dá. Jde to i bez památek

Vedro v Mostě.
13

Teploty budou v následujících týdnech průměrné. Pršet bude jen občas

Hvězda Robin Hanzl: NHL? Ta už asi nevyjde. Mám svůj věk

Ústecký kraj - O tom, že je Robin Hanzl výborný hokejista, psát ani nemusíme. V Čechách se po angažmá v Litvínově vypracoval mezi elitu zdejších forwardů. Jenže to mu nestačilo. A tak před čtrnácti měsíci kývl na nabídku Nižněkamsku.

Kulturní dům čeká rekonstrukce. Komise posuzuje nabídky

Roudnice n. L. - V květnu vyhlásilo město veřejnou zakázku na stavební práce zahrnující kompletní rekonstrukci Kulturního domu Říp.

FOTO: Dívčí pěvecký sbor Puellae Cantantes čekalo dojemné přivítání

Litoměřice - Mladé pěvkyně se vrátily ze světové olympiády pěveckých sborů. Přivezly dvě zlaté a stříbrnou medaili.

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT