„Z obou stran se hrál nadprůměrný fotbal. My jsme byli vysoce produktivní a prakticky z každé šance skórovali. Gólman hostů z toho musel být nešťastný. Navíc jsme uhlídali jejich výborného střelce Romana Potočného," našel domácí trenér Jiří Kafka příčinu drtivého rozdílu.

Výsledek byl přitom o to překvapivější, že hosté přijeli jako neporažený tým předešlých třech kol. Domácí střelci jim ale na těžkém terénu bilanci ukončili.
Vylepšování letošního skóre začalo už po necelých třech minutách. K Palanskému na podmáčeném trávníku propadl Malinův dlouhý nákop a domácí útočník se v sólu nemýlil. „Brzy jsme vedli, poté byli hosté lepší na míči," řekl kouč Neratovic k prvnímu poločasu.

Po změně stran stihli domácí gól ještě rychleji – po sedmdesáti sekundách. Tentokrát se hostující obrana nechala zaskočit po dlouhém vhazování, které pohotově usměrnil do sítě Ondřej Kodr. „Měli jsme raketový nástup do druhé půle," podotkl Jiří Kafka.

Další góly totiž už na sebe nenechaly čekat. Opět standarku, tentokrát roh, přetavil v gól Pajkrt. Hosté se dočkali snížení po stejné situaci.

Žádné otočení kormidlem zápasu se ovšem nekonalo. Kozák dostal skvělou přihrávku do tahu a po kličce gólmanovi dával do prázdné a skóre pečetil střelou zpoza šestnáctky Radosta.

„To už není normální. Kdo neviděl, tak tomu neuvěří. To mimochodem říkal i delegát zápasu. Na jaře jsme tady dostali šestku, teď  bůra. Řekli jsme si, že musíme dát pozor na úvod, ale už ve třetí minutě uděláme hrubku. Pak jsme sice tlačili, měli dvě, tři gólovky, ale do půlky domácí těsné vedení udrželi. V pauze si kluci po tom průběhu uvědomovali, že mají na zvrat, jenže přišly dva rychlé góly z ničeho.

Když se nám podařilo snížit, chvíli to vypadalo, že by to ještě mohlo jít, ale přišel čtvrtý gól a bylo. Herně jsme na tom byli lépe, výsledek je však jasný. No nic, jedeme dál. Teď musíme doma porazit Úvaly," myslel na další duel manažer Brozanských Ján Kudlička.

Neratovice-Byškovice - Brozany 5:1

• Branky: 3. Palanský, 47. O. Kodr, 51. Pajkrt, 61. Kozák, 88. Radosta – 56. Benda, poločas 1:0, r. Mydlář, 143.
• Neratovice: Malina – S. Kodr, Chlapec, Jína, Pajkrt – Weiner (75. Kmoch), Kokoška, Radosta (89. Šmíd), O. Kodr – Palanský (69. Chrdle), Kozák.
• Brozany: Vacho – Gittengel, Tupý (46. Kopecký), Uka, Vacek – A. Kühn (30. Benda), Franc, Cibulka, Marič (70. Gnahoui) –  Potočný, Šollar (85. Henzl).