Zaměstnanecká liga je fotbalová soutěž Deníku, která se hraje turnajovým systémem. Na družstva, která se umístí na medailových pozicích, čekají atraktivní ceny a také publicita.

Zaměstnanecká liga - logo.Zaměstnanecká liga - logo.Zdroj: DENÍKMužstvo se bude moci opřít o několik bývalých fotbalistů, ale podle kapitána rozhodně nejde o žádné profíky.

„Jsou to kluci, co dříve jako mladí hráli fotbal ve svém městě nebo na vesnici. V sou- časnosti aktivně hrají fotbal dva, z toho jeden za Štětí a druhý za Vědomice. Já osobně aktivně fotbal nehraji, pouze příležitostně rekreačně,“ říká kapitán týmu, který pracuje ve firmě na pozici vývojáře.

Schoeller Křešice samozřejmě při zápasech očekává podporu ze všech stran, jak z firmy, tak i od příbuzných a kamarádů.

Skládání mužstva přitom nebylo nijak lehkou záležitostí. „Hráče jsme si vybírat moc nemohli, protože naše firma je složena spíše z dámského kolektivu. Turnaj bereme především jako zábavu. To ale neznamená, že nebude touha po nějakém lepším umístění, popřípadě že se nepopereme o jednu z cen,“ řekl s úsměvem, ale i odhodláním. Své soupeře si tým sice mapuje, ale přehnanou rivalitu v turnaji nepředpokládá.

„Osobně nesleduji každý fotbal, a když už, tak spíš v televizi. Řada členů našeho týmu ale monitoruje všechny dostupné zápasy, a navíc rádi chodí i na utkání místních soutěží. Jelikož je to naše první akce takového rázu, budeme se připravovat na všechna utkání stejně. Určitě najdeme mezi soupeři hodně známých a kamarádů, to ale nijak neovlivní náš přístup k zápasům, určitě budeme chtít jen vítězit,“ dodává kapitán.

Okresní kolo za Litoměřicko se hraje ve středu 13. října na hřišti Slavoje Bohušovice nad Ohří.