Do ideální střelecké pozice se na druhé straně dostal Kucler, ale moc vydařený pokus z toho nebyl. Na štětskou branku si políčil Sirový, ale i v tomto případě chyběla přesnost. Naopak hosté zapomněli bránit nakrátko zahraný roh a byli rádi, že střela Stejskala skončila těsně vedle.

V 21. minutě přistál míč na noze Vodičky, který bez přípravy vypálil, ale v přesnosti se také se zlou potázal. Kopačky hráčů jako kdyby už byly na letní dovolené. Ve 26. minutě se v území hostů poroučel k zemi Rejman, ale s pochopením se u rozhodčího nepotkal. Za další minutu opět v pokutovém území Louňovic byl stažen k zemi Šmidrkal, ale ani tentokrát se nepískalo.

O to víc to domácí mrzelo ve 39. minutě. V době, kdy byli více než vyrovnaným soupeřem, se pustili do zbytečné kombinace podél vlastní šestnáctky a ztratili míč. Po centru na bližší tyč poslal s velkým klidem míč za záda štětského brankáře na 1:0 Herzán.

Navíc musel před přestávkou pro zranění odstoupit Šmidrkal a cena štětských akcií klesala rychle dolů. Hned po změně stran byl ve stoprocentní gólovce Matějka, ale Michovský předvedl jeden ze svých výborných zákroků. Blízko vyrovnání byl Kala, ale v rozhodujícím okamžiku se netrefil do míče.

Českou uličku, hodně podobnou té z Chile ve dvašedesátém, kdy jsme ve finále MS vedli 1:0 nad Brazílií, předvedli hosté v 55. minutě a ujali se vedení 2:0.

Louňovice se dostaly na koně a vypracovaly si v rychlém sledu několik dalších gólovek.

Pak se domácí fotbalisté vzpamatovali a opět to byl vpředu aktivně hrající Kala, který se ocitl sám před brankářem, ale neuspěl. Dvacet minut před koncem vypadala hostitelská obrana, jak Mrazírny Litoměřice a jen nedůrazné zakončení hostů nevedlo ke třetí brance.

Ještě ve větší příležitosti byl pak Jan Knobloch, který obešel snad čtyři hráče, ale prostor 2,5x7 metrů netrefil. Patnáct minut před koncem Louňovice branku přece daly, k domácí velké radosti to byla branka vlastní z kopačky Kolíska. Ze snížení náskoku se ale hostitelé radovali jen minutu.

Ztráty balónu se v divizi trestají a hosté opět vedli o dva góly. V závěrečné čtvrthodince se domácí dostali do šancí a  snížení náskoku si zasloužili. Malákovu navštívenku levou nohou ale Milan Knobloch v brance vyrazil na roh.

No a na závěr úplně tu největší šanci domácího mužstva promarnil Rejman, když nedokázal poslat míč po centru zleva do sítě.

Štětí - Louňovice 1:3

Branky Štětí: vlastní, poločas 0:1.
Štětí: Michovský – Ransdorf, Šmidrkal (42. Gernat), Šimral, Mencl – Tichý (70. Peterka), Malák, Kucler, Stejskal – Kala, Rejman.

Milan Plíšek