V prvním poločase dvoustovka diváků příliš nebezpečných situací zaznamenat nemohla. Nejprve pálil v páté minutě nad hostující Vácha, na druhé straně hlavičkoval Kučera také mimo. Ve 20. minutě zamířil roudnický Křeček levačkou jen do připraveného Mrázka.

Oba týmy byly obezřetné, defenzivy pracovaly spolehlivě. Pět minut před koncem poločasu se k odraženému míči dostal roudnický Kalaš, chrudimský gólman ale čisté konto udržel.

Už před poločasovou pauzou pokropil trávník Pod lipou déšť, který domácí nakopl. Po změně stran se totiž hrálo jasně podle not celku, který přitom bojuje jen o udržení. Hráči do té doby třetí Chrudimi neměli nárok. Ve 48. minutě inkasovali poprvé, když se z hranice vápna trefil k tyči Kabele. Odpovědět chtěl Řezníček, ale míč z jeho kopačky prosvištěl nad. V 51. minutě hosté uspěchali rozehrávku, roudnický pres slavil úspěch a centr z pravé strany trefil z první parádně Kučera –  2:0.

Zdramatizovat utkání mohl R. Holub, který levačkou přepálil Pechatého branku, hlava Váchy o chvíli později pak také mezi tři tyče nemířila. Roudnice kontrolovala průběh zápasu, z tempa ji nevyvedly ani ojedinělé průniky soupeře, který nenašel recept na aktivní hru domácích.

„Jak jsem říkal, pomohl nám terén, který se po změně stran díky tomu dešti docela zlepšil. Bylo to rychlejší a my si vytvořili šance. Podařilo se nám také dvakrát skórovat. Navlékli jsme další korálek, ale jedeme dál, ani teď to nebude snadné. Na druhou stranu jsme bodovali proti prvnímu, pátému a třetímu celku tabulky. Máme na čem stavět," poznamenal před duelem s K. Dvorem trenér Zdeněk Hašek.

„Rozhodlo se v úvodu druhého poločasu, kdy jsme po našich chybách nabídli zcela zbytečně domácím dva góly," poznamenal zklamaný kouč Chrudimských Pavel Jirousek.

Roudnice - Chrudim 2:0

Branky: 48. Kabele, 51. Kučera. ŽK: 39. Holub, 88. Šraga – 74. Radouš, 75. Vodrážka. Rozhodčí: Vít – Novák, Novotný. Diváci: 205.
Roudnice: Pechatý – Šimkovský, Petrášek, Veselý, Šraga – Mareš (87. Čížek), Křeček, A. Holub – Kabele (68. Krystan), Kalaš (89. Verbíř), Kučera (74. Hanuš).
Chrudim: Mrázek – Řezníček, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner (67. Luptovský), Vácha, Mastík (88. Ráliš), Vodrážka (77. Langr), Nadrchal (83. Malinský) – R. Holub (85. Vágner).