Bezděkov – Roudnice 1:3

Téměř pět stovek diváků vidělo v úvodu opatrný fotbal. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Jako první zahrozili hosté, pro které byla předzápasová osmá příčka velkým zklamáním. V desáté minutě se kolem J. Čížka obtočil Mikas a levačkou napálil tyč. O chvíli později stejný hráč po Putíkově trestném kopu pálil z dorážky nad. Domácí odpověděli rychlou kombinací ve 14. minutě, kdy se po nahrávkách Klimeše a O. Čížka dostal k zakončení Andres, branku však přestřelil. Roudničtí byli směrem dopředu aktivnější. Rezultovaly z toho standardní situace, Putík ani Mikas však Sailera nepřekonali.

Do vedení šli hosté ve 38. minutě, kdy Sailer nejistě vyrazil po centru míč a J. Adelt byl před brankou důrazný. V závěru poločasu ještě z úhlu pálil do boční sítě Mikas.

Ani druhá půle nezačala pro Bezděkovské dobře. Ve 47. minutě si do rozhozené obrany zaběhl na dlouhý míč Brožík, kterého Pištora nedokázal zastavit. Sailer pak proti přízemní střele neměl šanci zasáhnout – 0:2. Domácí vrhli všechny síly do útoku, v 56. minutě po rohu a závaru usměrňoval míč k tyči Pištora, Štrupl však reflexivně vyrazil na roh. O čtyři minuty později hosté tuto promarněnou šanci potrestali, když využil volné levé strany Mikas a vstřelil třetí gól svého týmu.

Korigovat mohl Bezděkov o chvíli později, přímý kop Klimeše však Štrupl vyrazil a hlavička M. Adelta si po následném rohu cestu mezi tyče nenašla. Snížení náskoku přinesla až 72. minuta, kdy Job pěkně obstřelil zeď – 1:3.

Očekávaný nápor domácích však po této brance nepřišel. Naopak to byli hosté, kteří mohli své vedení ještě navýšit. Sailer však svůj tým zachránil parádními zákroky při velkých šancích Mikase a Putíka v závěru duelu.

V dalším kole se Roudnice utká v domácím prostředí se Střekovem, Bezděkov zamíří na hřiště litvínovské rezervy.

Branky: 72. Job – 38. Adelt, 47. Brožík, 60. Mikas, ŽK 4:2, poločas 0:1, r. Oborník, 460.
Bezděkov: Sailer – Job, J. Čížek, Pištora, Řezníček st. – Huja, Klepáč, Klimeš, Andres (48. M. Adelt) – Čada (61. Krása), O. Čížek.
Roudnice: Štrupl – Skokan (76. Rubeš), Šmidrkal, Dohnal (46. Polák), Štěpán – Bartůněk, Putík, J. Adelt, Lukášek – Mikas (90. Körmendy), Brožík.

Martin Arazim (trenér SK Bezděkov): Jsem hodně zklamaný, tuhle prohru budu dlouho rozdýchávat. Zatímco na podzim jsme si v derby vyhrát zasloužili, tentokrát ne. Roudnice byla lepší a vyhrála zaslouženě, i když nepodala žádný extra výkon. Byla ale kompaktní, hrála jako tým. S přístupem kluků nejsem spokojený. Před zápasem jsem věřil, že do toho dáme víc srdíčka, ale bylo to obráceně. Když se hráči jako Mikas a Brožík, které vídáme pravidelně Pod lipou hrát jinak, vyhecují na derby a naši ne, tak je něco špatně. Hodně důležitý byl první gól, který jsme dostali před poločasem. Honza Adelt byl ve vápně důrazný. My jsme měli dvě podobné šance ve druhé půli, ale ten důraz nám scházel. Soupeř měl zkrátka větší vůli vyhrát.
Pavel Dohnal (asistent SK Roudnice): V podstatě nemůžeme mančaftu nic vytknout. Všichni kluci odehráli velmi dobrý zápas. Před derby jsme si řekli nějaké věci, kluci je splnili a výsledkem bylo naše vítězství. To mohlo být ještě vyšší, dvakrát šel sám na bránu Karel Mikas, takže výsledek 3:1 je ještě milosrdný. Abych se přiznal, domácí mě trochu zklamali. Teď potřebujeme potvrdit zlepšení, které bylo patrné už v poháru, doma se Střekovem.