Žatec – Roudnice 2:3

Hosté začali u Ohře za podpory větru a rozhodčího Beneše aktivně, ale domácí nezůstali dlužni s odpovědí a měli první dvě šnace. Při druhé v 13. minutě vyrazil roudnický kapitán Adelt rukou střelu Baierla směřující do branky. Musel dostat červenou kartu a pokutový kop proměnil Heinc.

Ve 22. minutě po akci Svobody a centru Vávry hlavičkoval domácí kapitán Baierl do protipohybu Štrupla a Slavoj vedl už 2:0. Soupeř kontroval ve 29. minutě gólovkou Kaly, kterou zlikvidoval brankář Zaťko.

Z tlaku Žatce byla ve 40. minutě další tutovka, Paul ale před brankářem místo hlavou poslal vysoký míč nohou mimo tyče. Ve 42. minutě zastavil Jindra skluzem ochotně padajícího Mikase na boční čáře vápna mimo střelecký úhel, sudí Beneš neváhal Jindrovi dát dát ŽK a nařídil pokutový kop, ze kterého kanonýr Laušman snížil na poločasových 2:1.

Hosté i v oslabení hráli útočně. Dočkali se v 57. minutě, kdy odpískal Beneš další zákrok Jindry, aby ho ocenil žlutou i červenou kartou. Obě žluté Jindry hosté potrestali i gólově, neboť přímý kop zatočil Dolejška do šibenice na 2:2. Hosté se nespokojili s bodem a hráli stále ofenzivně.

Dvakrát mohli rozhodnout, ale v 71. Mikas a v 82. Miřatský mířili z gólových pozic mimo.

Dvě minuty před koncem řádného času odcentroval Mikas a exvicemistr Evropy Michal Horňák ve snaze zastvit míč ho srazil před Zaťkem do vlastní branky. Slavoj tak na podzim ztratil první domácí body.

„Myslím, že jsme si výhru v Žatci plně zasloužili. Kluci chtěli vítězství víc než domácí. Je to snad třetí zápas, který jsme otočili v oslabení,“ těšilo roudnického asistenta Pavla Dohnala.

Branky: 14. (pen.) Heinc, 22. Baierl – 43. (pen.) Laušman, 57. Dolejška, 88. vlastní (Horňák), ŽK 3:3, ČK 57. Jindra – 13. Adelt, poločas 2:1, r. Beneš, 250.

Roudnice: Štrupl – Belák, Šmidrkal, Adelt – Kala (75. Polák), Pohořelý (65. Miřatský), Medek, Dolejška – Brožík (35. Lukášek), Mikas – Laušman.