Hosté byli v prvním poločase mnohem aktivnějším týmem. Do vedení je dostal po stažení Obrtlíka ve vápně z penalty Kuchař už ve čtrnácté minutě.

Roudnice byla odměněna za aktivitu ve 25. minutě, kdy hlavou překonal Zamazala Vobořil. Po půlhodině ustál souboj s domácím stoperem Brandejs a gólman Meteoru musel pro míč do sítě potřetí. Ve 37. minutě si na rohový kop Kuchaře naskoByli to vyrovnaný zápas, my jsme dnes byli o něco šťastnější.

Když se soupeř dostal do vedení, trefil se naštěstí pro nás o něco později patrádně levačkou Malý. No a Peterka pak Diveckého možná trochu překvapil. čil Kala, který hlavou zvýšil vedení hostujícího výběru už na 4:0.

Celek z Podřipska po změně stran viditelně ubral. Do hry se tak dostali i domácí. Ti ovšem kvality Brauneise příliš neprověřili. Byl to naopak Zamazal, který inkasoval popáté. Po špatném odkopu se k míči dostal na hranici vápna Kuchař, který se trefil k tyči přesně.

„V prvním poločase hráli kluci přesně podle našich představ. Vytvářeli jsme si šance, dokázali jsme na hřišti nebezpečného Meteoru čtyřikrát skórovat. Domácí jsme do vážnějších šancí nepustili. Ikdyž jsme hráče v poločasové pauze nábadali, aby od aktivního napadání soupeře neupustili, ve druhé půli jsme trošku polevili. Pátou branku jsme dali z ničeho a zápas jsme v pohodě dohráli,“ řekl po utkání hostující trenér Marián Řízek.

„Nevím co bych k tomu řekl, tohle nebyl můj mančaft,“ nechtěl se k nedělnímu mistrovskému duelu vyjadřovat trenér Pražanů Josef Jarolím.

Meteor - Roudnice 0:5

Branky: Kuchař 2, Vobořil, Brandejs, Kala. ŽK: 2:3, poločas 0:4, r. Landa, 190
Roudnice: Brauneis, Pohořelý, Vlček, Obrtlík, Lukášek, Medek, Kuchař, Kala, Bukač, Vobořil, Brandejs (Kučera, Mašanský)