Třetiligový nováček z Roudnice dnes 24.8. na svém stadionu přivítá ve 2. kole Ondrášovka Cupu prvoligový FK Baumit Jablonec – aktuálně šestý tým nejvyšší domácí soutěže.

Svěřenci Františka Komňackého se po slabším startu rozjeli. V úvodu remizovali doma s Mladou Boleslaví 0:0, poté prohráli na Spartě 2:1, ale pak to přišlo. Nejprve Jablonečtí „sfoukli“ Bohemians 1905 5:0 a v zatím posledním kole vyhráli v Ostravě 4:0.

Roudničtí v úvodu sezony vyřadili brankou Laušmana v Ondrášovka Cupu Bohemians 1:0. Poté zdolali v premiéře ČFL Karlovy Vary 2:1, ale o víkendu nestačili v Hlavici (1:3).

„Pokud bychom dnes dělali takové chyby jako v Hlavici, skončilo by to debaklem. To se ale doufám nestane. Prioritou je samozřejmě mistrovská soutěž, ale nevzdáváme se ani v poháru. Jsem domluvený s teplickým koučem Petrem Radou, že nám vypomůže pětice hráčů,“ říká trenér domácích Marián Řízek.
Jednat by se mělo podle informací LD o Vaňka, Píchu, Melunoviče, Jungra a Sivu. „Jablonec má kvalitní mančaft, ale předem se nevzdáváme. Věřím, že nás přijde povzbudit hodně diváků, kteří uvidí kvalitní zápas,“ přeje si Řízek.

Komplikace si favorizovaný soupeř nepřipouští. „Jediným cílem je postup. A je jedině dobře, že v Roudnici chodí lidi, ať se přijdou podívat i na Jablonec. Předvádíme teď kvalitní fotbal a jedeme i tam s jednoznačným cílem postoupit,“ zve na klubových stránkách kapitán Jablonce Petr Pavlík.

V předzápase pohárového duelu se měli utkat dříve narození fotbalisté Roudnice a Slavie Praha, toto utkání ale bylo odloženo.

Naposledy se Roudničtí střetli v poháru s Jabloncem 11. září 2002, kdy v azylu na Bezděkově (areál Pod lipou byl po povodních poničen) podlehli soupeři 0:4 (Vodehnal, Laštovka, Majsniar, Novák). Jablonecký dres tehdy oblékal i současný asistent Josef Weber.