Vzhledem k tomu, že domácí postoupili do třetí nejvyšší soutěž z druhého místa, ve skutečnosti rozdíl dvou tříd hovořil pro hosty. V reálu se však po právu radovali svěřenci trenéra Mariána Řízka. Ti nyní přivítají v dalším dějství poháru třetí celek loňského ročníku Gambrinus ligy a českého zástupce v Evropské lize – Jablonec.

Jen v úvodu střetnutí byl patrný na kopačkách hostitelů respekt. Jakmile se po desetiminutovce oťukali, začali zlobit! Někdejší odchovanec Slavie brankář Winter prokázal hned třikrát obdivuhodný reflex! A to prosím bez poklony.

„Naštěstí jsme dokázali utkání dovést do vítězného konce. Jinak bychom si museli ten výprodej tří gólovek vyčítat. Vašek je pořád i ve svých 34 letech výborný gólman,“ vysekl poklonu další slávista v dresu SK Tomáš Kuchař.

Hosté se herně vzpamatovali až po přestávce a zatlačili domácí do defenzivy. Jejich obranný blok však pracoval spolehlivě. Winterův protějšek Brauneis ovšem prokazoval na svých 21 let vyšší než třetiligové ambice! Pakliže už byl překonán Demeterem či novou akvizicí Pavlem Drskem (ex – Kladno, Jablonec) popřípadě další posilou klokanů Huňou, v duchu střelcům zatleskal, že pálili o pověstný kousek mimo.

Ono fotbalové nedáš – dostaneš se naplnilo v 75. minutě. „Prohrál jsem hlavičkový souboj,“ přiznal někdejší ligista Flachbart. Domácí toho dokázali využít zkušeným Laušmanem. Roudnický forvard jen podtrhl starou českou moudrost, že chytrost nejsou žádné čáry. Patrně si uvědomil, že je Winter po zemi neprůstřelný a vzpomněl si na Panenkův lob z Bělehradu. Pak už musel jen unést hromadu těl svých spoluhráčů, kteří na něj po vstřelení gólu naskákali.

Snaha Bohemky vyrovnat přinesla v závěrečné čtvrthodince tlak, ale nejen jmenovaní či střídající Duchnič s Horáčkem se snažili marně najít slabinu v roudnické „vozové hradbě“. Když uběhla pátá minta nastavení, bylo přes vyrtvalý déšt třem stovkám diváků jasné, že „Pod lípu“ přijede Lafata a jeho partra.

SK Roudnice n. L. - Bohemians Praha 1:0 (0:0)

Branka: 75. Laušman, žluté karty 4:1, 300 diváků.
Roudnice: Brauneis – Kala, Vaněk, Brhlík, Pícha (87. Kučera) – Rašo (46. Bukač), Kuchař, Medek, Brandejs – Vobořil, Laušman

Mojmír Strachota