Blšany – Roudnice 2:3

Umělé osvětlení i prostředí ligové, ale žádná liga se tu nehraje. To jen v Blšanech představili další unikát – krajský přebor pod umělým osvětlením. Domácím ale nakonec záře z reflektorů moc nepomohla.

Domácí přitom začali mnohem lépe, byli jako už tradičně v začátcích utkání aktivnější. Už v páté minutě ohrozil hlavou branku Roudnice Siegl, ale mířil nad. Radek Čížek vyslal v o chvíli později nebezpečnou střelu zpoza vápna, také ale mezi tři tyče nemířil. Série velkých šancí domácích pokračovala. Mráz ani opět Čížek ale gólmana Řezáče ještě nepřekonali.

Poprvé se domácí fanoušci mohli radovat ve 14. minutě. Po rohu se míč v bezprostřední blízkosti roudnické svatyně několikrát odrazil, až ho Gelbavý efektní střelou přes hlavu umístil přesně – 1:0. Netrvalo dlouho a domácí byli ještě radostnější. Radek Čížek napřáhl z třiceti metrů a balon se zastavil až o síť branky, kterou hájil Řezáč - 2:0.

V závěru první půle ale už blšanským matadorům začaly docházet síly. Z ojedinělé akce Roudnice ve 32. minutě snížila brankou Miřatského a soupeř byl najednou o mnoho lepší než domácí - 2:1.

V náporu hosté pokračovali i ve druhé půli. Už ve 47. minutě srovnal na 2:2 střídající Brožík. Blšany vyrovnávací branka opět nakopla, ale v 55. minutě se Mráz před odkrytou brankou zmýlil a nastřelil jen tyč.
Trest přišel už o šest minut později, kdy Roudnice nejprve nastřelila břevno, ale Lušman míč dorazil a obrat byl dokonán – 2:3. A to ještě Klíma zachraňoval tváří v tvář roudnickému útočníkovi hned v následující minutě.

Blšany se ještě snažily alespoň o srovnání. Nejvážnější šanci měl v 71. minutě Siegl, kličkoval odvážně na hranici pokutového kopu, ale nakonec zamířil opět jen do tyče.

V 76. minutě musel odstoupit ze hry Radek Čížek, kterého zradil kotník. Přesto Blšany ještě hrozily hlavně ze standardních situací. V 81. minutě se Siegl ukopl ve vyložené šanci, Gelbavý ani Mráz nakonec už Řezáče nepřekonali.

„Za stavu 2:0 to pro nás nevypadalo dobře, ale bylo důležité, že se nám podařilo do půlky alespoň snížit. Hru rozhýbali střídající hráči. Z kraje druhého poločasu jsme vyrovnali a řekl bych, že jsme byli lepší. Po třetím gólu jsme vedení už jen hlídali. Domácí sice měli gólovky, ale my také. Díky oběma týmům se hrál solidní fotbal,“ zhodnotil duel roudnický asistent Pavel Dohnal.

V příštím kole se Pod lipou bude hrát šlágr, na hřiště SK Roudnice přijede Modrá, která se drží v popředí.

Branky: 14. Gelbavý, 21. Čížek – 32. Miřatský, 47. Brožík, 61. Laušman, ŽK 4:6, ČK 0:1 (69. Belák), poločas 2:1, r. Urban, 100.
Roudnice: Řezáč – Belák, Svoboda (35. Lukášek), Adelt (35. Brožík) – Kala, Obrtlík, Medek, Dolejška – Miřatský, Mikas (75. Skokan) – Laušman.