Domácí měli raketový start, už v páté minutě vedli. Po kombinaci na levé straně poslal míč do vápna Hamouz, hlavičku Blažka sice ještě stačil reflexivně Procházka vyrazit, ale neobsazený Čajič usměrnil míč do sítě.

Arsenal výrazněji zahrozil ve 20. minutě, kdy poslal oblouček do vápna Ndiaye a M. Kučera přehodil s Pechatým i branku. Nenudil se však ani českolipský gólman Procházka při akcích Roudnice. Ta mohla ale děkovat v závěru poločasu tomu, že Ndiaye neřešil přečíslení dobře.

Trest přišel krátce po změně stran, Brožíkovu uličku zúročil podstřelením gólmana Kešner. Vzápětí mohl zvýšit Brožík, hlavičkoval ale do břevna. V 55. minutě hosté vykřesali naději, Ndiaye z vápna prostřelil Pechatého. Arsenal se nadechoval k náporu, vytvořil si i dvě nadějné šance, ale udeřilo na druhé straně. Nejprve Nádeníček prováhal vhodný okamžik ke střele, ale v 65. minutě už byl Svátek na dorážku po střele Brožíka připravený – 3:1.

Roudničtí pak měli několik příležitostí, Brožík trefil gólmana, Kratochvíl z přímého kopu spojnici, a tak se skóre měnilo až v nastavení, kdy si na standardku Kratochvíla naskočil neobsazený Nádeníček a hlavou uzavřel na 4:1.

„Soupeř nebyl špatný, prohra je pro něj asi i krutá, ale my jsme spoustu šancí ještě nevyužili. Jsem spokojený," zhodnotil duel trenér Pavel  Janeček.

„Prohráli jsme zaslouženě, udělali jsme spoustu chyb v obraně, nechtělo se nám vracet. Kombinačně jsme horší nebyli, za stavu 2:1 jsme měli nějaké šance, ale gól na 3:1 rozhodl," dodal kouč Arsenalu Radim Nečas.


SK Roudnice – Arsenal Česká Lípa 4:1

• Branky: 5. Čajič, 47. Kešner, 65. Svátek, 90. Nádeníček – 55. Ndiaye. ŽK: Kešner, Petrášek, Bíro – Procházka, Ndiaye, Novotný. Poločas 1:0. Rozhodčí: Grimm. Diváci: 170.
• Roudnice: Pechatý – Chalupa, Petrášek, Kratochvíl, Hamouz – Čajič, Bíro, Kešner (87. T. Kučera), Macháček (46. Nádeníček) – Blažek (42. Brožík), Svátek.
• Česká Lípa: Procházka – Broschinský, Patka, Nesvatba, Hozda – Schön (69. Dudka), M. Kučera, Novotný (53. Ježdík), Sedláček –  Gibala (84. Finklár), Ndiyae.