K vážnějšímu ohrožení branky Zaťka se v podstatě nedostali. To hosté byli aktivnější. V 18. minutě nebezpečně hlavičkoval Nádeníček, kterému o pět minut později zabránil ve skórování Pechatý.

Po půlhodince vyzval ke skórování spoluhráče Smola, jeho střílený centr však adresáta nenašel. Přesto se ještě před odchodem do kabin hosté dočkali. Odražený míč poslal do vlastní sítě Vaněk.

Po změně stran se domácí probrali. V 50. minutě měli i trochu štěstí, když centr Medka skončil za zády Zaťka. V 63. minutě snadno obelstil zadáky Chomutovských nejlepší roudnický střelec Macháček, ale koncovku nezvládl. Na druhé straně pak pokus Kůžela vyrazil Pechatý jen do dobíhajícího protihráče. Ten však míč usměrnit nedokázal. V 69. minutě byl ve vápně nedovoleně zastaven Brožík a Macháček dostal domácí do vedení. To Roudnice udržela až do závěrečných minut.

V dresu Chomutova se objevili i dva borci, kteří prošli celkem z Podřipska. Zatímco Erich Adjei Kwame nastupoval v modrobílém dresu ještě nedávno, kapitán Aleš Pikl ke své úspěšné kariéře odstartoval pod Řípem už v 90. letech.

„Jo, bylo to tady hezký. Vzpomínám na to rád. A proč jsem dnes střídal? Mám už nějaký čas zdravotní problémy. Už to pak zkrátka nešlo."

Roudnice doma vyhrála, vítězství se ale nerodilo snadno. „Byla to bohužel taková ta naše domácí klasika. Především v tom prvním poločase. Doma se nám zkrátka až tak nedaří. Nehrajeme to, na co máme. Naštěstí se to ve druhé půli přece jen obrátilo," oddychl si roudnický asistent Karel Zuna.

SK Roudnice - FC Chomutov 2:1

• Branky: 50. Medek, 69. Macháček z pen. 42. vlastní. ŽK: 10. Pikl, 81. Nádeníček (oba Chomutov). Poločas: 0:1. Rozhodčí: Slavíček Vít, Tryzna. Diváci: 250.

• Roudnice: Pechatý - Chalupa, Vaněk, Kratochvíl, Soukup Doležal (46. Vobořil), Kučera, Medek, Brandejs (63. Svátek) Macháček Brožík (84. Müller). Trenér Janeček.

• Chomutov: Zaťko - Kejha, Hyneš, Švec Smrž (77. Doksanský), Kůžel, Pikl (72. Kwame), Kropík, Pavlíček Smola, Nádeníček. Trenér Urban.