Domácí se v nedělním dopoledni poprvé prosadili už ve 14. minutě, kdy po přihrávce Miskoviče překonal Pokorného Reiter.

Další vydařená kombinace Pražanů přišla šest minut před poločasem. Po kolmici Matouška našel Reiter Poučka, pro kterého už nebylo problémem dostat míč do hostující sítě 2:0.

V 63. minutě při nepovedené malé domů fauloval Staněk Ansumu, ale Svátek penaltu neproměnil.

Z následného rohu ovšem už se tým z Podřipska radoval, premiérový zásah v dresu SK si připsal krajní obránce Križan 2:1. „Prospali jsme první poločas," poznamenal vedoucí roudnického týmu David Lisec.

Ve středu čeká na Roudnici duel třetího kola Poháru Českého pošty, ve kterém hostí prvoligové Brno (16.30).

AC Sparta Praha B - SK Roudnice 2:1

• Branky:14. Reiter, 39. Pouček - 65. Križan, ŽK Nový Petrášek, Tichý, poločas 2:0, r. Makovička, 205.

• Sparta B: Staněk - Nový, Hovorka, Karafiát, Sýkora - Reiter (90. Macháč), Matoušek, Miskovič, Čermák, Kučera (71. Pešek) - Pouček (64. Hájek).

• Roudnice: Pokorný - Chalupa, Petrášek, T. Kučera (46. Ansuma), Križan - Šimkovský, M. Kučera, Schön (77. Kratochvíl), Brandejs (61. Tichý) - Pavlíček, Svátek.