V utkání také měl hostující tým většinu času územní převahu. Z těsné výhry 1:0 se ale těšili disciplinovaně hrající mladíci SK, kteří ale měli zejména v závěru utkání velkou porci štěstí.

Na druhou stranu mohli svoji výhru po rychlých kontrech pojistit. „Roudnice byla zatím jasně nejkvalitnější soupeř. Byl to ale otevřený zápas se šancemi na obou stranách. Naše mužstvo působilo kompaktně. Musím kluky pochválit, že se vydali ze všech sil. Někteří dohrávali v křečích. Naše vítězství bylo šťastné,“ prohlásil spokojený kouč vítězů Radek Duda.

Ambice hosté potvrzovali už v úvodní čtvrthodině, kdy domácí takřka nepustili za polovinu, pak ale jejich obránce donutil k bravurnímu zákroku svého gólmana Sovu, jenž po následném nepřímém kopu kryl i střelu Výborného. Hostům dělala potíže rychlost mladých útočníků Kladna. Ve 22. minutě vyslal po křídle Hartman T. Roučka, který před gólmanem stihl předložit balon před prázdnou bránu Severinovi, jenž svým prvním gólem v sezoně určil konečný stav.

„Vyvíjelo se to pro nás dobře. Vyrobili jsme však dvě nesmyslné hrubky a soupeř jednu potrestal. To ovlivnilo ráz utkání,“ mínil trenér Roudnice Václav Hrdlička.

Jeho svěřenci se museli víc tlačit do útoku. Velkou šanci vytvořili až po půlhodině hry, kdy báječně prošel kladenskou obranou Brožík. Jeho střela ale byla zblokovaná, stejně jako dorážka Hrušky. Stoprocentní příležitost zvýšit mělo Kladno při Severinově akci, po níž střílel Sochr, jehož střelu však nepustil na brankové čáře do sítě Severin.

„Chtěl jsem to trefit, ale špatně mi to skočilo na nohu. Bylo to tam rozorané. To se ale dávat musí,“ sypal si popel na hlavu 19 letý forvard.

Pak se ale stále častěji rodily šance na druhé straně. Střelu už šestigólového Brandejse vyhlavičkoval z prázdné branky Výborný, po rohu na zadní tyči z metru netrefil bránu překvapený Brožík a ve finále v těžké pozici přestřelil Miřatský. Mezitím neměl gólovou koncovku brejk domácího T. Roučka.

„Neřešili jsme dobře herní situace, měli jsme další gólovky a bez jejich proměňování se nedá bodovat,“ posteskl si roudnický Hrdlička.


SK Kladno B - SK Roudnice nad Labem 1:0

Branka: 22. Severin, ŽK 4:2, poločas 1:0, r. Burda, 170.
Roudnice: Sova – Vlček, Obrtlík, Putík (52. Miřatský), Lukášek – Medek, Pohořelý, Vobořil (58. Kala), Hruška (72. Mikas) – Brandejs, Brožík.