Štětí – Roudnice 2:1

Hosté nastoupili v roli velkého favorita. Už v osmé minutě šli do vedení, když se po rohu Lukáška prosadil Obrtlík. Ve 25. minutě zkoušel z voleje překonat Duníka Mikas, ale domácí gólman svůj tým podržel. A vyřešil i závar po rohovém kopu v 34. minutě. Hosté sice drželi bez problémů vedení, ale kombinace se jim nedařila.

Pět minut před poločasem pak z nenápadné akce mohli inkasovat, Jansa ale hlavou trefil jen břevno. Štětí se dočkalo vyrovnání krátce po poločasu, když po standardce dorazil míč za Řezáče Weber. Ani vyrovnávací gól hosty nenastartoval ke zlepšení výkonu. V 75. minutě byl za faul na Brožíka vyloučen Ćermák, ale v 88. minutě po standardce dokonal obrat dorážkou Jansa. V nastavení pak dostal červenou kartu i roudnický Brožík.

„Taková ztráta samozřejmě hrozně mrzí. Nevyhrát s takovým soupeřem – to je hřích. Přitom jsme nezačali špatně, tak 15 minut jsme hráli, co jsme si řekli. Jenže pak se přestalo dařit. Nevyužili jsme nějaké šance, za což jsme pykali. Přitom jsme postavili sestavu tak, aby právě standardky byly naší předností. Bohužel jsme nedokázali ubránit ty domácí. Pár klukům to nešlo. Kazili jsme moc míčů. A když třeba každý hráč ztratí dva míče za půlku, tak hra už nemůže mít potřebnou kvalitu. A také neměla. Sice se hraje špatně do plných, ale ve stabilní formě by od nás Štětí muselo dostat pět gólů. To se ale nestalo. Byla to bída,“ přiznal trenér Roudnice Václav Hrdlička. Spokojený byl naopak domácí kouč Karel Zuna. „Pro nás jsou tyhle tři body k nezaplacení. S těmi jsme nepočítali. Uhrát je proti asi nejlepšímu celku soutěže je obrovsky cenné. Kluci hráli zodpovědně. Roudnice nějaké šance neproměnila, nám se naopak dvě šance proměnit podařilo. Je to výborné.“

Branky: Weber, Jansa – Obrtlík, ŽK 5:3, ČK Čermák – Brožík, poločas 0:1, r. Ipser, 300.
Štětí: Duník – Ransdorf, Malý, Čermák, Weber – Poráč (88. Burda), Božík (60. Červinka), Průcha, Tomášek – Jansa, Guriš (78. Běloubek).
Roudnice: Řezáč – Belák, Šmidrkal, Lukášek – Kala (46. Adelt), Obrtlík, Pohořelý, Medek (75. Svoboda), Brožík – Miřatský (70. Polák), Mikas.