To si na parádní uličku naběhl Demčenko a po sólu od poloviny hřiště nedal roudnickému gólmanovi šanci. Roudnice se snažila, ale dlouho její akce končily nepřesnou rozehrávkou. Ve 25. mintě se k přímému kopu postavil Lukášek a levačkou zatočil míč přesně – 1:1.

Ve 30. minutě už to bylo 2:1. Znovu Lukášek vyslal ze standardky jedovku, která se od zad Laušmana odrazila do protipohybu Chodury. A o pět minut později dotřetice Lukášek, děčínský gólman neudržel po trestném kopu míč a pro Obrtlíka bylo snadnou záležitostí jej poslat do sítě. Hosté mohli kontrovat těsně před půlí, kdy se zčistajasna ocitl ve velké šanci Kurty, Lilko však svůj tým podržel.

Děčínští byli asi duchem ještě v šatně, když si na centr Brandejse naběhl volný Pohořelý a pohodlě skóroval. V 50. minutě se za obranu dostal Laušman, který byl v koncovce byl neomylný – 5:1.

Na druhé straně se do jedné z mála šancí dostal po centru Stacha Marguš, trefil však jen připravenou náruč Lilka. Šestý gól Roudnice přidal po centru přesnou hlavičkou Vobořil a pět minut před koncem po pěkné kombinaci Pohořelý – Miřatský – Hruška uzavřel skóre ten poslední z nich. Ještě předtím mohl skórovat Cibulka, z vápna však překopl poloodkrytou branku.

„Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře. Děčín byl až tak do 15. minuty aktivnější a zaslouženě také vedl 1:0. Pak jsme se ale naštěstí trochu vzchopili. Dnes nám vycházely standardky, které dobře kopal Honza Lukášek. První perfektní, druhá s tečí a při třetí neudržel gólman míč. Druhou půlku už jsme byli jednoznačně lepší. Důležité také bylo, že jsme hned v úvodu přidali čtvrtý gól. Pak jsme jsme předvedli i několik dobrých kombinačních akcí. A těší nás také fakt, že se trefili i kluci, kteří se v minulých zápasech střelecky trochu trápili,“ řekl po utkání spokojený roudnický asistent Pavel Dohnal.

Roudnice - Děčín 7:1

Branky:
25. Lukášek, 30. a 50. Laušman, 35. Obrtlík, 46. Pohořelý, 74. Vobořil, 85. Hruška – 10. Demčenko, ŽK 1:3, poločas 3:1, Fišer, 250.
Roudnice: Lilko – Obrtlík, Vlček, Putík (57. Miřatský) – Medek, Pohořelý – Vobořil, Mikas (70. Cibulka), Lukášek – Brandejs (76. Hruška), Laušman.