Hosté sice klesli na pátou příčku, ale proti domácím budou favoritem. Rakovník totiž dosud nasbíral jen osm bodů a krčí se na předposledním místě skupiny B.

Největší pozornost příznivců fotbalu se o tomto víkendu pravděpodobně soustředí na derby krajského přeboru, ve kterém v neděli (14.) hostí vedoucí Roudnice rivala z Bezděkova (10.). Domácím patří první příčka, ale v posledních zápasech se jim nedaří.

Po vydřené výhře v Litoměřicích přišla nečekaná porážka ve Štětí a v týdnu i kolaps v poháru. Ale toho, že by to na hráčích zanechalo nějaké negativní stopy, se roudnický asistent Pavel Dohnal neobává.

„Ten Děčín ani nějak moc neberu. Kluci si na umělce vypracovali nějaké šance, ale nedali. Psychicky jsou na tom dobře, na Bezděkov si věří. Bereme jen tři body. Nemyslím, že by nás Bezděkov nějak překvapil. Musíme si dát jen pozor na dlouhé míče dopředu. Chybět bude Brožík, naopak se po trestu vrací Laušman, což je náš nejlepší střelec, takže to snad potvrdí.“

Bezděkov nemá Pod lipou co ztratit. „Je nám jasné, že Roudnice bude chtít odčinit prohru ve Štětí a udělá pro výhru maximum. Ale nám by se mohlo hrát lépe, můžeme totiž jen překvapit,“ přiznal trenér Martin Arazim, který společně s Petrem Satrapou nastoupil i v úterý v Postoloprtech, kde Bezděkov vyhrál 2:1.

„Chybí nám dlouhodobě zranění Čada, Andres a Krása. Pohmožděný kotník má Job, ale jinak bychom měli být v nejsilnějším složení.“

Už v sobotu dopoledne (10.15) se o první výhru v soutěži budou pokoušet fotbalisté FK Litoměřice, kteří hostí devátou Kadaň. Lovosický nováček, který si ovšem počíná jako protřelý mazák a patří mu třetí příčka, nastoupí odpoledne na hřišti pátých Blšan. Třinácté Štětí po nečekaném domácím vítězství nad Roudnicí bude chtít potvrdit tři body na Střekově, který je čtrnáctý.

V I. A třídě skupině A se hraje okresní derby v Milešově (2.), kam zavítají České Kopisty (10.). Ty jsou bez svého kanonýra Petra Podaného zatím poloviční. Nováček z Pokratic (5.) se představí v Modlanech.

Utkání I. B třídy: sobota od 14: Liběšice – Petrovice, Obrnice – Křešice, Libotenice – Rovné, Hrobce – Osek, Dubí – Mšené–lázně. Neděle: Straškov – Roudnice B.