Roudnice doma nebodovala

Roudnice n. L. – Jednou to přijít muselo. A bylo to v neděli. Fotbalisté třetiligové Roudnice na domácím hřišti poprvé v letošním ročníku ČFL ztratili všechny tři body.

17.9.2012

Roudnice - StrakoniceFoto: Deník/Karel Pech

Strakonice, které jsou farmou Českých Budějovic, byly v nedělním podvečeru lepším týmem.

„Jsme velmi spokojeni. V týdnu jsme uspěli na Spartě B, teď i tady na hřišti soupeře, který dodnes neprohrál," poznamenal po duelu asistent hostujícího týmu Petr Skála.

Domácí poprvé inkasovali v deváté minutě, kdy unikl Hudson, našel Linharta a ten propálil Pechatého. Roudničtí však rychle odpověděli. Ve 13. minutě se prodral do vápna Brandejs, byl nedovoleně zastaven a z pokutového kopu se nespletl Macháček – 1:1.

Deset minut po změně stran našel znovu Hudson centrem hlavu Linharta a Strakonice šly znovu do vedení – 1:2.

Svěřenci Pavla Janečka se sice snažili, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Naopak ještě jednou inkasovali, když v 67. minutě proměnil pokutový kop Rýdel. Změnu  nepřinesl ani závěrečný tlak.

SK Roudnice – SK Strakonice 1908 1:3

• Branky: 13. Macháček (z pen.) – 9. a 55. Linhart, 67. Rýdel (z pen.). Rozhodčí: Tereba. ŽK: 23. Holub, 77. Linhart. Diváci: 350.
• Roudnice: Pechatý – Chalupa, Kratochvíl, Vaněk, Macháček (46. Pícha) – Doležal, Medek, Mareš, Brandejs – Jindráček (58. Brožík), Melunovič (68. Vobořil).
• Strakonice: Křížek – Dvořák, Novák, Holub, Hanzlík – Hudson, Benát, Rýdel, Zeba (80. Petráň) – Linhart (89. Vaněk), Němec (71. Bakal).

DENÍK NÁM FANDÍ: Nový seriál představuje sportovní týmy z regionu

Litoměřicko - Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Litoměřického deníku! 20. listopadu v něm najdete fotbalisty SK Roudnice nad Labem, a to U19 a U17.

Píšťany - Posledním letošním ponorem zamkli potápěči z plavecké a potápěčské školy z Litoměřic pro letošek hladinu jezera v Píšťanech.

Obec opravila hospodu, sál proměnila v kino

Malé Žernoseky - V Malých Žernosekách mají biograf. Kinosál vznikl díky dotaci.

Roudnice n. L. - V Roudnici nad Labem v sobotu soutěžili malí krasobruslaři. Probíhala zde Velká cena Podřipska. Podívejte se na fotografie.