„Přes veřejnou výzvu, aby ze své pozice předsedy OFS nezasahoval do dění v našem klubu, dnes tento člověk bez souhlasu statutárního zástupce klubu, jak určuje FAČR, zamezil vstupu k IS FAČR statutárem určenému adminovi,“ uvedl klub v prohlášení, které ovšem o několik hodin později smazal. „Vyzýváme jej k okamžité rezignaci ze své funkce. Fotbal potřebuje transparentnost a očistu od takovýchto bafuňářských praktik někam zavolat a nahnat strach. Nejsme v osmdesátých letech v době komunismu. Disponujeme důkazy, které jsme ochotni doložit,“ píše se dále.

Žádné důkazy ovšem na dotaz Deníku předložené nebyly. „Po dohodě se k tématu nebudeme více vyjadřovat,“ reagoval Mulač stručně SMS zprávou.

SK Roudnice nad Labem ilustrační
Průšvih? Španělská cesta může kdysi třetiligovému klubu pohřbít i dospělý fotbal

Příspěvek klubu ovšem pochopitelně vzbudil pozornost i mimo region, tím spíš, že Roudnice je poslední týdny opravdu na očích. „Zaregistroval jsem nějaký paskvil od pana Mulače, nicméně nemám důvod odstupovat, ničeho jsem se nedopustil. Ať si pan Mulač nejprve ověří informace,“ vzkázal roudnickému sportovnímu řediteli Jan Novotný, jemuž kvůli incidentu volal i předseda FAČRu Petr Fousek.

„Zablokování přístupu bylo na žádost místopředsedy roudnického klubu Pavla Vohánky, kterou jsem oficiální cestou postoupil našemu IT oddělení,“ doplnil svůj pohled na celou skutečnost.

Šéf fotbalu na Litoměřicku nemá podle svých slov důvod zasahovat do dění v klubu, roudnický koncept údajně neodsuzuje. „Vadí mi ale, jak pan Mulač poplival desítky trenérů a celkově český fotbal. Vždyť ten člověk nemá ani trenérskou licenci, a takové osobě pak rodiče svěřují své děti?“

Nový sportovní ředitel a místopředseda SK Roudnice nad Labem Martin Mulač
Mulač objasňuje španělskou cestu: Fotbal tím v Roudnici teprve začíná

Novotnému vadí i fakt, že nový profil klubu na sociálních sítích prý blokuje nepohodlné diskutéry. „Naše účty či naši lidé jsou u těchto příspěvků blokovaní, takže se nemůžeme ani veřejně vyjádřit či bránit, takže o jaké transparentnosti se tu pak bavíme? Nechceme nikoho nikde špinit, ale mít možnost se vyjádřit či bránit.“

Roudnický klub čeká už ve čtvrtek schůze výkonného výboru. Předseda klubu Václav Vohánka se už dříve vyjádřil, že do tohoto data nebude poskytovat veřejnosti žádné další informace. Fotbalová Roudnice tak napjatě vyhlíží 20. červenec.