Jeden z asistentů kouče Václava Hrdličky Pavel Dohnal po skončení duelu v Neštěmicích (1:1) zhodnotil pro Litoměřický Deník úspěšnou sezonu.

Jste asi maximálně spokojeni.
Určitě. Po pěti letech jsme vrátili do Roudnice divizi. Musíme jen poděkovat klukům, že to takhle zvládli. Už po začátku jara jsme měli hodně nadějný náskok před Neštěmicemi a hráli jsme dobrý fotbal, předváděli pěkné akce. Ten postup jsme si zasloužili.

Po podzimu se zdálo, že vaším největším konkurentem budou zmiňované Neštěmice. Překvapilo vás, že tak rychle odpadly?
Překvapilo, čekal jsem to těžší. Rozhodla ale tři, čtyři jarní kola, ve kterých ztrácely. My naopak odstartovali odvety dobře, kluci si začali věřit.

Podle vyjádření vedení jste v postup věřili ve velkém předstihu. Nebyl nějaký okamžik, kdy jste zapochybovali?
Především jsme znali sílu mančaftu. Ale jak jsem už říkal, rozhodlo se v úvodu jara. Kdyby Neštěmice vyhrávaly, nám to nevyšlo, tak teď slaví na Ústecku.

Ani vy jste ovšem nebyli stoprocentní. Některá utkání vám nevyšla.
Asi není tým, který by vyhrál třicet zápasů. Ale je fakt, že nás mrzí domácí ztráty. Remíza s Lovosicemi a prohra s Litoměřicemi. S Lovosicemi jsme chodili do plných a nedařilo se nám tvořit hru. S Litoměřicemi nás ukolébal rychlý první gól a možná asi trochu i fakt, že už jsme věděli o ztrátě našeho největšího soka. Takže před zápasem už jsme byli v divizi.

V jarní části patřily k nejlepším právě Litoměřice. Jak jste to viděl vy?
V Litoměřicích se podařilo sestavit dobrý mančaft, v brance mají zkušeného Diveckého. Jestli ti mladí kluci vydrží pohromadě jeden, dva roky, tak by výš mohli jít.

Stály výkony vašeho týmu na nějaké ose, jednotlivcích?
Chválit jednotlivce nemá cenu. Poctivě pracovali všichni kluci. Vytvořila se dobrá parta, což je základ.

Na jaře jste se potýkali i s marodkou.
Hned v prvním zápase jara se nám zranil Karel Mikas. V zimním turnaji na Meteoru Tomáš Belák, což byly citelné ztráty. Ale z toho důvodu jsme udělali široký kádr, abychom takové ztráty nahradili. A to se nám povedlo.

Letní pauza nebude dlouhá. Kdy zahájíte přípravu?
Začínáme už 7. července. Máme naplánováno poměrně dost zápasů, hrajeme na turnaji v Dobříni a chceme přes předkolo postoupit do Ondrášovka Cupu.

Dojde v kádru k nějakým změnám?
Chceme posílit. Pokud se dohodneme na spolupráci s Teplicemi, tak věřím, že do každé řady, tedy od brankáře až po útok, získáme jednoho borce. Z fotbalové farmy přijdou také nějací hráči, takže kádr by mohl být pětadvacetičlenný, což bude třeba. Čeká nás hodně zápasů. První skončila ve své skupině I. B naše rezerva a my chceme, aby mladí kluci hráli kvalitní soutěž. A v ní se vykopali pro áčko.

Nikdo neodchází?
Zatím všichni projevili zájem o další působení u nás. Vašek Laušman dostal nabídku z vyšší soutěže. Záleží na tom, jak se dohodnou kluby.

Divizi jste dlouho nehráli. Víte, co vás čeká?
Myslím, že i s tím současným kádrem máme na to, abychom byli do šestého místa. S celky z vyšších soutěží jsme hráli v letní i zimní přípravě a výsledky byly dobré. Ty mančafty chtějí hrát fotbal a to nám vyhovuje.

Po soutěži jste zamířili společně na dovolenou. Kam?
Kluci měli slíbeno, že když postoupí, pojedou do Chorvatska. Byla to pro kluky odměna za to, co pro Roudnici v sezoně udělali.