Jistě, v I. A třídě se po sloučení dvou skupin do jedné tento efekt možná dostavil, jak to ale vypadá v nižších soutěžích? Už I. B třída nabízí několik skutečností k zamyšlení. Že budou odpadlíci z I. A třídy na čele se dalo čekat. Že ale budou porážet své soupeře, doslova, rozdílem třídy? Za vše hovoří poslední kolo, Mojžíř smetl Unčín 6:1. Junior Děčín nedal šanci Českým Kopistům (7:1), které loni hrály o čelo v I. B třídě.

Asi nejmarkantnější rozdíl je u Křešic. Ty spráskaly 10:1 Union Děčín, předtím přejely 6:2 Chlumec a 7:2 Heřmanov. „Nechci nic zakřiknout ani se povyšovat, ale při vší úctě ke všem soupeřům, tohle není vyrovnaná soutěž. Opravdu došlo reorganizací ke zkvalitnění?,“ shrnul za všechny kluby dotazy předseda Křešic Stanislav Chládek.

„Kvalitativně šla i I. B třída nahoru, ale pro řadu týmů to může mít devastující účinek. Zejména postupující z okresu najednou hrají s o dvě třídy vyššími soupeři a to jim ten elán asi dlouho nevydrží,“ přidal hostovický vedoucí mužstva Roman Löffler. Jen připomeňme, že z okresů postupující Heřmanov či Vaňov se bez bodů krčí u dna tabulky se skóre 5:19 respektive 2:21.