„Rakovničtí jsou ale nevyzpytatelný soupeř. Dokáže z dobře organizované obrany podnikat nebezpečné brejky. Proto je nesmíme v ničem podcenit," varoval před úvodním hvizdem šéf FK Radek Bania.

Jeho varování si tým ale nevzal se vším všudy k srdci. Nejen náhoda je s prominutím – čtenář ví co – a tak po faulu na M. Novotného nechal sudí hosty pokračovat ve hře. Ti přečíslení využili. Nepokrytý Vrána měl dostatek času na to, aby napříč celou bránou pokořil Pechatého – 0:1. Tento úder Litoměřické zdravě nabudil. Nehodlali se smířit s tím, že by nevyrovnali. Povedlo se to brzy. Stalo se tak po přímém volném kopu Stožického.

„Poslal jsem balon zleva do skrumáže a věděl jsem, že tam je někdo z našich kluků schopen všechny přeskočit. Stalo se tak k radosti celého mančaftu," popsal svůj načechraný přímák ofenzivně laděný litoměřický středopolař. Svobodovo trknutí mělo v sobě matematickou přesnost, a tak míč skončil v levém dolním koutě rakovnické svatyně.

FK dál vytrvale útočil do nadále semknuté devítky rakovnických zadáků. Ti však – jakmile vybojovali míč – posílali jej dlouhými nákopy na hrot na číhající spoluhráče. Jedním z nich byl po Vránovi Lesniak. Ten ví, že centry z obou stran mají milimetrovou přesnost. S tou nepočítal naopak gólman Pechatý. Zaváhal na okamžik a hosté šli po přesné hlavičce znovu do vedení.

Domácí makali na srovnání, ale ani po řadě balonů do ohně se to nepovedlo. Přesto drželi hlavu nahoře. Nepočítali však s tím, že se více jak ono nemilé do třetice může naplnit. Přičinil se o to rakovnický Kučera. Tím, že pokořil nejen stopery, ale i ranou po diagonále Pechatého. S takovým výsledkem do pauzy nepočítal ani ten největší pesimista.

„Já naopak mohu kluky jenom pochválit za to, že do puntíku plní prozatím taktické pokyny, které jsme si před začátkem řekli," neskrýval spokojenost kormidelník TJ Pavel Mareš.

Do druhé půle nastoupili Litoměřičtí s odhodláním něco s nepříznivým stavem udělat. Hrálo se nadále na jednu bránu, ale ani po hodině hry se oněch nepříjemných 1:3 nezměnilo. A to ani po šanci Tichého, přímých kopech, či centrovaných balonech z obou stran. Rakovničtí zadáci jako by předem četli záměry soupeře a vyvarovali se zaváhání, které znamenalo po hlavičce domácího stopera vyrovnání. Někdy si přitom pomáhali i zákroky na hraně pravidel.

„Kluci, hlavy nahoru. Nerezignujte," povzbuzovali své fanoušci, i když i oni cítili, že se s každou další minutou do herního projevu favorita vkrádá větší a větší porce nervozity. Resumé je nad slunce jasné. Domácí se potrestali sami za hrubky v obraně, které soupeř využil bezezbytku.

„Taková porážka samozřejmě bolí. Ještě víc však bolí chyby, které jsem v defenzívě vyrobili, a tak jsme sami nabídli soupeři, aby ze čtyř příležitostí dokázal hned tři zužitkovat v zisk tří bodů," nehledali laciné výmluvy pro porážku trenéři FK Štefan Knapík s kolegou Pavlem Zunou.

FK Litoměřice - Tatran Rakovník 1:3

•Branky: 23. Svoboda – 13. Vrána, 36. Lesniak, 44. Kučera, ŽK 2:2, poločas 1:3, r. Štěrba, 204.
•Litoměřice: Pechatý – M. Novotný, Svoboda, Seidl, Hála (85. Beran) – Stožický, Rapavý(46. Macháček) J. Novotný (46. Krejza) – Pavlíček – Tichý, Suchý (46. Pokorný).

Mojmír Strachota