Proboštov sahal ve Štětí po bodu

Štětí - Fotbalisté SK Mondi Štětí vydřeli tři body až v nastavení. V nejvyšší krajské soutěži jsou tak stále stoprocentní.

21.8.2012

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

„V prvním poločase jsme měli tři zajímavé příležitosti, ale místo toho, abychom třeba 2:0 vedli, tak jsme si nechali ve 45. minutě dát gól," mrzelo domácího kouče Jaromíra Kalu.

Štětí dokázalo zápas otočit. Nejprve těžil se spolupráce Kuclera s Remencem zakončující Rejman a po centru Mencla se u zadní tyče prosadil Belák. Od 65. minuty hráli hosté oslabeni o vyloučeného Blažka, který viděl červenou kartu za faul na Mencla. „Ve druhé části jsme tak do 80. minuty hráli dobře. V tom úseku jsme také měli rozhodnout. To se nestalo. V závěru jsme chtěli zbytečně útočit třeba v osmi, nechávali to vzadu trochu otevřené a zaslouženě přišel trest."

Po zákroku Slaničky Proboštov v 89. minutě z penalty srovnal Záveským. To však nebyl konec. V nastavení centroval Kala a Slanička rozhodl.

„Ten konec byl zbytečně hektický. Mohli jsme mít klid," poznamenal štětský trenér.

Jeho svěřenci jsou stejně jako Horní Jiřetín a Blšany bez ztráty bodu a v dalším kole se představí na hřišti týmu AFK LoKo Chomutov, který je zatím překvapivě poslední.

Štětí - Proboštov 3:2

•Branky:Rejman, Belák, Slanička Jos. Blažek, Záveský z pen., ŽK 2:4, ČK Jos. Blažek (Proboštov), poločas 0:1, r. Ipser, 160.

•Štětí:Michovský Slanička, Tůma, Ransdorf Kala, Kucler, Stejskal, Mencl (65. Cibulka) Belák, Remenec (70. Tichý), Rejman.