Nováček soutěže možná přijel do Brozan s cílem rychle neinkasovat, ale to vzalo záhy za své. Hned z první akce domácích našel přesný pas Hubeného nabíhajícího Kühna, ten se podíval na reakci hostujícího gólmana a poslal mu míč přesně k pravé tyči.

„Jak ten gól padl?,“ ptal se Antonín Kühn starší, předseda domácího oddílu, který se v době trefy syna teprve přesunoval na místo na tribuně. Akce mu byla popsána a na předsedově tváři se tak po úterním utkání Sparty se Žilinou, které protrpěl na Letné, mohla opět projevit radost z fotbalu.

Utkání pokračovalo dále podle not domácích, ti však spalovali šance a do střelecké listiny se tak zapsal v první půli pouze Veleba, který byl po přestávce i u dalších gólů Sokola. Nejprve jeho průnik zastavila obrana Polep faulem a nařízenou penaltu proměnil Gnahoui, následně Veleba po přesném pasu za obranu udělal kličku i brankáři a stav byl už 4:0.

Hosté se nevzdávali, podařilo se jim snížit a v závěru utkání měl ještě dost práce domácí gólman Kudrna, Přesto však nováček po domácí porážce 1:3 s kladenskou rezervou opět podlehl.

„Soupeře jsem před utkáním viděl. Dobře jsme věděli, že je dobrý v útoku, ale trestali jsme chyby v defenzivě. A nevyužité šance? Těch jsme měli v Čelákovicích ještě víc,“ řekl k utkání trenér vítězného celku Václav Rys, na jehož svěřence čeká v neděli domácí duel s Viktorií Jirny a následně derby v Roudnici.

Brozany - Polepy 4:1
Branky:
22. a 71. Veleba, 1. Kühn, 55. Gnahoui (pen.) – 82. Suchánek, ŽK 1:3, poločas 2:0, r. Bohatý, 140.
Brozany: Kudrna – Hubený, Rada, Pešula, Uka (77. Tupý) – Vacek (66. Rosocha), Divecký, Gnahoui (73. Kopecký), Kühn – Corea, Veleba.