Celý svůj produktivní život pracoval v bývalých Severočeských chemických závodech, dnes už Lovochemii v Lovosicích, kde měl a má řadu přátel.
Ještě větším a zářnějším příkladem je jeho oddanost a do slova i do písmene věrnost a aktivní činnost ve svém bydlišti v obci Velké Žernoseky. Byl vždy iniciátorem a organizátorem téměř všech sportovních a společenských akcí v této známé vinařské obci. Nejvíc přátel hlavně z řad pamětníků si ale získal mezi sportovci všech fotbalových klubů celého litoměřického okresu.

Působil v různých funkcích v okresních organizacích ČSTV a fotbalového svazu a především byl známý jako dlouholetý fotbalista a současně funkcionář Tělovýchovné jednoty Sokol Velké Žernoseky od jejího vzniku po roce 1945. Za více než padesátileté působení v tomto klubu se nesetkával vždy jenom s úspěchy a dobrými výsledky, ale i s obdobími na pokraji beznaděje a existenčními problémy malého vesnického klubu.

A právě v tom je pro mnohé přátele i jiných klubů příkladem velkého a dlouholetého patriota a klubisty. Nikdy se nesmiřoval s beznadějí a snad na konci toho tunelu vždy viděl nejenom to světlo, ale dokonce i sluníčko. Zůstává nadále i slávistou. Hodně zdraví v dalších letech přejí k 80. narozeninám všichni přátelé panu Zdeňku Šrámkovi, který se jich dožije 23. června 2011.