Pokud si nepostavila Achillovka hlavu, nastupoval jako stoper. Poté se přesunul na lavičku na post trenéra. Někdy se zlobil. Právem. Sám totiž nezná pojem brát cokoliv, tedy ani amatérský fotbal, na lehkou váhu.

„Zlobil jsem se. Tréninková morálka mě zejména v čase jarních odvet neuspokojovala. Byla bídná. Na tréninku jsem totiž míval sotva polovinu lidí z šestnáctičlenného kádru.“ Na otázku, že tvrdým zásahem nejen do tréninkového procesu byla plná marodka, uvedl: „Je fakt, že jsme postrádali zejména ve finiši pět lidí základu.“

Což se nutně promítlo do výsledků?
Promítlo. Na kdyby se ale fotbal nehraje. Takže po skončené sezoně tvrdit, že v plném složení jsme mohli obsadit některou příčku v lepší polovině tabulky, by bylo tvrzením odvážným.

Přesto byste v plné síle určitě dosáhli výše než na konečné osmé pořadí.
Něco zlé bylo ale na druhou stranu pro cosi užitečné. Museli jsme sáhnout do dorostu. Příležitost zahrát si mezi dospělými dostali talentovaní kluci z naší líhně.

Kádr Podřipanu čítá kolem šestnáctky hráčů?
O jednoho, dva více.

Kopat solidně I. B třídu vyžaduje minimálně dvakrát týdně potrénovat?
Souhlasím.

Pochopili tvrdou realitu amatéři Podřipanu, nebo pokračují v duchu: Uvidíme, necháme se překvapit.
Při prvním srazu 12. července jsem se nestačil divit. Přišli totiž všichni. Tedy i ti, kteří mají přece jen v tréninkové morálce co vylepšovat.

Změny, které v Podřipanu v čase letní přestávky nastaly?
Odešel Petr Lédl ml., který byl zařazen do přípravy divizního mateřského klubu v Brozanech. Naopak se vrátil z hostování ze Štětí Tomáš Ullman. Na hostování z Bezděkova jsme získali Michala Koubu. To je zatím vše.

Hospodářská recese promluvila do kopané tvrdě. Co na ní říká Podřipan, jeho rozpočet?
Nacházíme pochopení u obecního úřadu. Za ně patří radnici velké poděkování.

Jistě se těšíte na derby.
Mají nezaměnitelnou atmosféru. Zejména s těmi z Podřipska Straškovem, nováčkem Budyní, Libotenicemi, ale i Brozany B, sestoupivšími Č. Kopisty, či Úštěkem. Velká škoda, že se neudrželo Mšeno, přestože jsme tam dostali před dvěma sezonami pěknou nakládačku.

Co říkáte tomu, že se vaše skupina přestěhovala z Ústecka na Lounsko?
Stejně jako ostatní netušíme ani my, co nás čeká, protože o soupeřích nemáme k dispozici žádné informace.

Takže ptát se vás, kdo bude kandidátem postupu, je v této chvíli bezpředmětné?
Ponechejme si na odpověď nějaký čas. Ten nám objektivněji napoví po takových sedmi, osmi kolech.

Přání do sezony?
Aby se v kopané pohybovalo co nejvíce takových pracantů, jakým se můžeme pochlubit v Podřipanu. Předseda klubu Zdeněk Fengl, který mimochodem pochází z rodu silné fotbalové generace, to je člověk, jakých by potřeboval nejen regionální fotbal co nejvíce. Všichni před jeho obětavostí smekáme.

Mojmír Strachota