Domácí měli už v prvním poločase řadu šancí, dokázali se však prosadit až po změně stran. První se zapsal do listiny střelců v 60. minutě Svátek, který zužitkoval přihrávku Krátkého. V 82. minutě pak přidal hlavou pojistku kapitán Kratochvíl.

„První půli jsme měli převahu, hráli kombinačně, měli čtyři gólovky. Žádnou jsme ale neproměnili, takže jsme se stále museli obávat, aby hosté nevyužili nějaký z brejků.

Ve druhém poločase nás v úvodu trochu zatlačili, trefili tyčku, což byl za stavu 0:0 jeden z rozhodujících okamžiků. Pak už jsme měli hru pod kontrolou, dali jsme gól Svátkem a zahodili další šance. Byla to otázka skóre, bohužel jsme přidali už jen jeden gól. Naše výhra je zasloužená, mohla být i vyšší. Těch 2:0 je asi ještě milosrdných," dodal trenér Roudnice Pavel Janeček.

„Snažili jsme se hrát vysunutý presink a Roudnici zaskočit. To se nám ale dařilo asi jen pět minut. Pak jsme se zatáhli a domácí se díky kvalitě začali prosazovat. Měli šance, my jsme to ale se štěstím i díky dobrému výkonu gólmana ustáli. V poločase jsme si řekli, že takhle by to nešlo.
Že musíme hrát odvážněji. V průběhu čtvrthodinky jsme měli tři dobré šance, trefili jsme tyč, pak se míč, který se jindy od zad gólmana odrazí do brány, tentokrát odrazil ven. Roudnice se oklepala, my ztratili ve středu balón, následovala kolmice, celkem lehký centr a nepokrytý Svátek dal na 1:0. No a za toho stavu už to pro nás bylo těžké. Kluci propadli letargii, už asi nevěřili, že to otočí. Zápas jsme nedohráli dobře. Vítězství domácích je zasloužené," přiznal kouč Písku Alexandr Fečo.

Roudnice - Písek 2:0

Branky: 60. Svátek, 82. Kratochvíl. ŽK: 76. Kešner – 26. Kubiš. Rozhodčí: Váňa – Pechanec, Duchoň. Diváci: 350
Roudnice: Pechatý – Chalupa, Petrášek, Kratochvíl, Hamouz – Krátký, Kešner (78. Kučera), Bíro, Macháček (82. Müller) – Brožík (59. Nádeníček) – Svátek.
Písek: Vršecký – Motejzík, Nohýnek, Šlehofer, Kubiš (68. Rosůlek) – Šimonovský, Abraham, Held, Šlapák (76. Zušťák) – Wágner, Malý.