Skutečnost však byla jiná. Pro hosty tvrdá. Nebýt vynikajícího výkonu pražského gólmana Foferky, odjeli by hosté s dvouciferným debaklem.

V prvním poločase se postupně dostávali do gólových příležitostí Faust, Bukač, Valenta, Macháček, z druhé vlny pak Hanich. Foferka čaroval.

Mimo jiné několikrát z bezprostřední blízkosti. „Nejen do přestávky, ale i po ní jsem se doopravdy nenudil. V bráně jsem ale od toho, abych něco pochytal," okomentoval svůj výkon gólman Motorletu.

„Měl však hned několikrát nahnáno. Obrana dělala neuvěřiteIné chyby. On je obdivuhodně vyřešil," zkritizoval defenzívu kouč Motorletu Jaroslav Šturma. Současně vyzdvihl Foferku: "Pochytal minimálně desítku tutovek."

Za tento nadhled pražského trenéra klobouk dolů, jen Bukač pálil třikrát z bezprostřední blízkosti. "Dneska bych snad nedal ani víte co," přiznal jinak jeden z nejlepších hráčů Lovosic Radek Bukač.

Ještě, že mají Lovosičtí Valentu. Ten mohl stihnout do poločasu hattrick. "Nebojte se, stihnu ho přestávce." Nedělal ramena, završil své třígólové konto v průběhu 35 minut. Když se netrefovali z druhé vlny záložníci, demonstroval výmluvně stoper Obrtlík, jak se správně a nechytatelně trkne hlavou.

„Motorlet před výkopem budil respekt. Mančaft se ho však zbavil brzy.

Vedle vzpomínaných hráčů, kteří se gólově neprosadili, se blýskli v zakončení také dvakrát Hušek, či Rada. Nejen já jsem kroutil hlavou nad tím, co všechno může na divizní úrovni brankář vyřešit," řekl po zápase nadmíru spokojený kormidelník Antonín Marčaník.

Lovosice - Motorlet 4:0

• Branky: 16., 35., 51. Valenta, 68. Obrtlík, ŽK 0:1, poločas 2:0, r. Bacík, 180.
• Lovosice: Vavrek – Uka, Obrtlík, Stejskal, Benčík – Hanich (74. Banda), Beran, Macháček, Faust – Valenta (65. Hušek), Bukač (74. Rada).