Samotný fotbal na hraně litoměřického okresu prošel za poslední dobu výraznou obměnou kádru. Hráče, jakými byli třeba Jaroslav Šonda či Lukáš Doleček, dnes v A-týmu Prackovic najdete stěží. Klub začal de facto od nuly a časy, kdy Sokol hrával krajskou soutěž, jsou nadobro pryč.

TŘI POSILY A NAVRÁTILEC POLÁČEK

Hlavní mužstvo se v současné době připravuje na nový ročník IV. třídy, ve kterém by Sokol chtěl zapomenout na nepovedené výkony z poslední sezony. A při troše štěstí se mu to může podařit, vedení přivedlo do Prackovic trojici nových posil – Juliuse Lučku, Tomáše Netymacha a Jiřího Dolejše. Do týmu se také vrátil z hostování v Libochovanech Josef Poláček, který by měl být jednou z největších ofenzivních zbraní.

„Lučka je i ve svém vyšším věku bojovníkem s výbornou fyzickou kondicí. Nevypustí jediný souboj a pro mladé by měl být jistou motivací. Netymach přichází z Neštěmic a může hrát na jakémkoliv postu. Dolejšovi je devatenáct let, prošel mládežnickými týmy v Lovosicích. Čeká ho u nás přestup do velkého fotbalu,“ představilo vedení Prackovic nové akvizice.

Jak si samotný kádr sedne a zda skutečně bude konkurenceschopným protivníkem, to je zatím věc neznámá. Mezi tahouny lze určitě zahrnout právě Juliuse Lučku, již zmíněného Josefa Poláčka, nestárnoucího Jaroslava Bílka, ale třeba i Jana Veselého.

Zklamáním je naopak dosavadní vystoupení Vojtěcha Klabana. U něj se stále čeká, až naplno projeví potenciál, který v sobě odchovanec ústeckého fotbalu má. 

„Já osobně od podzimu očekávám výrazné zlepšení, protože hůř už být ani nemůže. Někteří kluci tápali i díky tomu, že k sobě neměli kvalitní spoluhráče. To se teď mění a mohou se konečně ukázat. Věřím, že můžeme hrát lepší střed tabulky a klidně se i porvat o postup,“ říká před začátkem soutěže Jiří Šonda, asistent trenéra Prackovic.

NÁROČNÍ SOUPEŘI

IV. třída doznala oproti poslední sezoně podstatných změn v systému. Základní část čítá dohromady jen jedenáct kol, následovat bude na jaře nově nadstavba, ve které budou společně bojovat mužstva z obou skupin.

Mezi největší favority na postup patří dle slov Jiřího Šondy „béčko“ Lovosic: „Osobně jsem zvědavý hlavně na tenhle tým. I třeba takové Býčkovice ale budou patřit mezi adepty na úspěšný rok. Sehráli s námi velice dobrý zápas, ve kterém jsme neměli šanci.“