Nejtěžšího možného soupeře přivítají v divizi v rámci 14. kola fotbalisté Sokola Brozany. Těm patří po vítězství v Rakovníku díky dosavadnímu zisku 24 bodů pátá příčka ve skupině B. Ovšem jejich soupeř – Viktoria Jirny – je na tom ještě lépe. S pětibodovým náskokem (33) vede tabulku před Českým Brodem a v týmu má řadu hráčů, kteří si vyzkoušeli i nejvyšší domácí soutěž.

Jirny zatím ztratily pouze dvakrát, když podlehly v Chomutově a v Teplicích tamější rezervě. Brozany jsou v domácím prostředí ovšem hodně silné. Proto překvapila jejich nečekaná ztráta v utkání 12. kola s Litvínovem. Šlágr kola začíná v neděli ve 14 hodin.

V krajském přeboru je na programu jedno derby. V sobotu dopoledne (10.15) změří ve Štětí síly domácí fotbalisté s celkem SK Bezděkov. Štětští (13. místo, 13 bodů) do utkání půjdou povzbuzeni premiérovým ziskem bodu na hřišti soupeře (remíza 2:2 se Střekovem), naopak Bezděkov (11., 15 b.) prohrou 3:0 na hřišti favorizované Roudnice přerušil úspěšnou sérii.

„Nějaké problémy má Jansa, ale věříme, že bude fit. Jinak by měl být kádr kompletní. V posledních zápasech na našem hřišti se nám dařilo, takže na to chceme navázat. Domácí prostředí nám velí vyhrát. Kluci to tak také cítí,“ říkal před duelem trenér Štětí Karel Zuna.

Možné komplikace očekává jeden z hostujících koučů Martin Arazim. „Zatím to vypadá, že někteří hráči budou mít pracovní závazky. Na druhou stranu už bude připraven Čada. I když v týdnu netrénoval a nevíme, jak na tom po čtvrthodince s Roudnicí bude jeho koleno. To je dlouhodobá záležitost. Ve Štětí především nechceme prohrát. A pokud by se nám podařilo zvítězit, byla by naše pozice před jarem velmi dobrá.“

Zbylí tři zástupci regionu v přeboru hrají až v neděli (14). Čtvrté Lovosice (23 bodů) hostí osmou Modrou (18 b.), vedoucí Roudnice (32 b.) zajíždí do Kadaně (10., 16 b.) a Litoměřice (15., 8 b.) se představí u druhých Neštěmic (29 b.).

V A skupině I. A třídy se v sobotním derby střetnou od 14 hodin České Kopisty (11. místo) s Pokraticemi (5.). Druhý Milešov hraje doma s desátým Šluknovem.

Poslední celek A skupiny I. B třídy z Liběšic zajíždí v sobotu do Povrlů. V B skupině hostí Podřipan Rovné Trnovany, vedoucí roudnická rezerva Hostomice, Libotenice míří do Lomu a Straškov do Obrnic. V neděli je pak na programu derby Křešice – Mšené–lázně (10.15) a odpoledne na hřišti Souše B nastoupí Hrobce.