„Vedle kondiční přípravy soustřeďujeme svou pozornost v této fázi na eventuální posily, které by se mohly do divizního kádru prosadit. Proto bereme dobříňský memoriál jako jednu z vhodných příležitostí, jak si eventuální posily otestovat. Mimo turnaj jsme v sobotu porazili nováčka KP Krupku 2:0. V dalším střetnutí jsme se rozešli s německým Kembergem smírně 3:3, takže za víkend to skutečně bylo dost příležitostí, abychom si v některých otázkách udělali jasnější představu, kdo by se mohl do širšího divizního kádru prosadit,“ uvedl trenér roudnického SK Pavel Dohnal.

„Memoriál bereme jako jednu z vhodných herních příprav a současně nejracionálnějších cest seznámení 31 členného kádru s novým trenérským tandemem Jiří Ransdorf – Jaromír Kala, kteří střídají Karla Zunu. Ten skončil na vlastní žádost z rodinných důvodů,“ poskytl aktuální informace předseda SK MONDI Vladimír Frey.

„Pro nás má turnaj stejný význam jako pro vedení a trenéry ostatních mužstev – dáváme šanci především odchovancům, kteří se ukazují slibně. Škoda, že ve vyrovnaném derby s Roudnicí kluci selhali v koncovce. Výsledek by tak mohl mít pro nás lichotivější podobu, ale na kdyby se nehraje,“ komentoval význam memoriálu pro litoměřický kolektiv předseda klubu Radek Bania.

„Už jsme si zvykli na dobříňský memoriál jezdit, protože se zde mužstvo setkává s kvalitními soupeři,“ notují si svorně předseda lužeckého AFK Vladimír Tauchman se zkušeným někdejším ligistou a nyní i koučem celku Miroslavem Štěpánkem.

Mezi diváky se objevil svého času hráč dorostu Slávie, posléze druholigové Spolany Neratovice Slavoj Tichý, který podotkl. „Štětí testuje mého syna, uvidíme, dokáže-li se do početného kádru SK MONDI prosadit.

A co řekl k výsledkům svých svěřenců trenér brozanské rezervy Vladimír Manda: „Sdílím stejné postřehy, jako kolegové. Lhal bych ovšem, kdybych nepřiznal, že solidní výsledky nás netěší. Rádi bychom dosáhli v turnaji co nejvýše.“

Mojmír Strachota