Řeč je o fotbalistech Lovosic, kteří o víkendu hráli na hřišti do té doby posledního celku tabulky Junioru Děčín a nestačili se divit, co s nimi domácí fotbalisté provedli.

Lovosičtí přes zimu doplnili kádr šesti hráči a favorit utkání byl tedy jasně dán. Junior však do utkání nastoupil s vědomím, že jen bojovnost a zodpovědný přístup všech hráčů může znamenat úspěch.

Od začátků utkání měli domácí překvapivě více ze hry. Hned v první minutě se málem měnilo skóre ve prospěch Děčína, ale Betyárovi chyběl krok k překonání brankáře Lovosic. V 18. minutě našel Horký Bártu, ale ten ze značky pokutového kopu svojí šanci rovněž zahodil.

Ve 36. minutě našel Bárta nabíhajícího Horáčka a jeho přízemní centr zužitkoval Murdych 1:0. Minutu před přestávkou sehráli pěknou kombinaci Murdych s Betyárem a ten upravil na poločasových 2:0.

Po přestávce se čekal nápor Lovosic, ale dále to byli domácí, kdo střílel branky. Nejdříve v 59. minutě Horký vybojoval míč, postrčil ho Murdychovi a ten zvýšil na 3:0. V 67. minutě vystřelil Horáček a Betyár vyražený míč vrátil hlavou do branky Lovosic. Hosté v tu chvíli byli zralí na ručník.

V 76. minutě ještě proměnil Demčenko penaltu, hosté pak jen upravili na konečných 5:1 Hladíkem. Děčínští podali jednoznačně svůj nejlepší výkon v soutěži a zaslouženě získali důležité tři body.


Junior Děčín - FK Lovosice 5:1

Branky: Murdych 2, Betyár 2, Demčenko Hladík.

Junior Děčín: Ernekr Horáček, Čapek, Folprecht, Stach Betyár (81. Meduna), Bárta, Demčenko, Doksanský (86. Timofij) Horký (76. Hloušek), Murdych

Lovosice: Šafránek Janů, Obrtlík, Rada, Vochomůrka (46. Dolejška) Stejskal, Macháček (70. Hušek), Šťástka, Faust Brabenec (46. Hladík), Bukač