„Což mužstvo s přehledem splnilo. Dokonce při řadě utkání jsem byl mile překvapen výsledky, především však tím, jakým herním projevem jich kluci dosáhli."

Start do sezóny, výhry v Libouchci (4:0), doma s Rumburkem (2:0), plichta v Hostovicích (2:2), s Brnou (1:0), Šluknovem (3:1), znamenaly vedení v tabulce, s nímž jste nepočítali.
Šlo o herní psychickou pohodu, díky které se mužstvu dařilo a promítalo se to do našich výsledků.

V šestém kole však došlo ke klopýtnutí s děčínským Juniorem (0:4). Kdo tento duel viděl, nestačil se divit. Vy jste určovali tempo, ale nedali jste góly ani z tutovek, naopak soupeř do čeho kopl, skóroval?
Proti Junioru jsme se zachovali jako Jánošík. Co jsme týmům z popředí tabulky vzali, těm bodově chudým dole velkoryse rozdávali.

Po pátém kole se vám začala nepříjemně zaplňovat marodka.
Rozpadla se nám celá obrana a trenér Míša Slabý neměl k dispozici ani zkušené opory.

Ale pak jste třeba vyhráli ve Velkém Březně (2:1), které se netají ambicemi?
To byl další příjemný zážitek. Hlavně z toho, jak starší opory dostávají do herní pohody mladé kluky. A taky z toho, že mančaft v koncovce uspěl a vytěžil maximum.

Těžko hledáme zápas, v němž jste byli horší, až na jednu nepochopitelnou dvacetiminutovku v Křešicích, kdy jste při vedení 2:1 následně čtyřikrát inkasovali a prohráli 5:2?
Zejména v takové zájmové činnosti jakou fotbal je, dokážu zůstat nad věcí. V Křešicích jsem však dost dobře nechápal, co se děje a raději jsem po páté inkasované brance odešel. Mrzelo mě to, ale s odstupem času se divám i na tuhle porážku s nadhledem.

Zápas, který nelze zakopnout do autu, to bylo dramatické derby s rezervou lovosického ASK (3:3, prohra na pk. 4:5). Fanouškům se moc líbilo.
Líbilo se jim, protože hosté měli v kádru řadu hráčů, kteří ještě nedávno oblékali dres divizního áčka. Takové zápasy jsou pro mladé kluky přínosem. Nepochybuji, že podobné zkušenosti v blízké budoucnosti zúročí.

V těchto souvislostech je dobré připomenout spolupráci vaší TJ s divizním FK Litoměřice.
Je smysluplná a to oboustranně. Co se týče A týmu, ale dorostu, žáků nevýjimaje. Za to patří realizačnímu týmu FK v čele s předsedou Radkem Baniou a panem Gruntem velký dík. Nezlobil bych se, když naše spolupráce bude fungovat tak, jak funguje.

Po posledním zápasu podzimu (Jílové, výhra 1:0) následuje pauza a jarní odvety…
Mužstvo to využije k tomu, aby se zranění kluci dali do kupy. Věřím, že se tak stane a že se především na tradičním soustředění v Chřibské ještě víc parta semkne.

Počítáte s nějakými odchody?
Doufám, že stávající kádr udržíme pohromadě, případně doplníme dalším talentovaným mládím.

Co je ještě nezbytné dodat?
Poděkování Davidu Keltnerovi, bývalému dlouhodobému předsedovi za to, jak nám nadále pomáhá, což stejně tak platí o dalších členech naší TJ, kteří pro nás pracují. A přání odehrát jaro nahoře v naší skupině.

Mojmír Strachota