Od první minuty bylo patrné, že si favorit přijel pro postup. Herní rozdíl byl patrný. Kombinací z první přehrávali svěřenci kouče Skuhravého domácí středopolaře a zadáky. Dostávali se často do zakončení. Bratr v předkole výtečně chytajícího Petra Pechatého Martin sice nenahradil, i když se i on už do přestávky třikrát vyznamenal – zejména po dvou šancích všudybyla Rudnytského, který měl i tak velmi blízko k hattricku. Ten mohl stihnout v rozpětí necelé desetiminutovky, ale právě v 38. min. byl Martin proti. Nicméně při trošce nezbytné porce štěstíčka měli hostitelé po čtvrt hodince střetnutí blízko k vyrovnaní, ale Petr Tichý netrefil míč podle svých představ.

Litoměřice – Varnsdorf 0:5

Branky: 28. a 31. Rudnytsky 2, první z pk, 65. 82. Jurča, 26. Durděvič, sudí Berka, žk 3:0, 484 diváci, poločas 0:3.

Litoměřice: M. Pechatý – Matějka, Svoboda, Beran, J. Dolejška – M. Horváth(5. Tichý), Stožický, Rapavý, J. Novotný – Pavlíček – Krejza (58. Hála)
Varnsdorf: Porcal – Geissler, Zieris, Filip, Tvaroha – Juroška (Ondráček), Daníček, Zbrožek, Rudnytskyy(73. Norek) – Schubert(58. Jurča), Durcevič

„Přijeli jsme si pro postup. To beru jako nejen fotbalovou, ale morální povinnost", okomentoval výkon svého mužstva Vlastimil Gabriel. Jeho protějšek Radek Bania na druhé straně přiznal: „Kdo nevidí rozdíl kvality v podstatě čtyř tříd, k tomu nemusím určitě nic dodávat. Hosté potvrzují roli favorita, nicméně pro nás je takové střetnutí fotbalovým svátkem i užitečnou herně taktickou lekcí se vším všudy.

„S Radkem musím jen souhlasit. Přesto netřeba čehokoliv litovat. Kluci si v rámci přípravy otestovali s kvalitou sami sebe," podtrhl smysl zápasu manažer Jaroslav Zlata.

„Obraz hry se po pauze příliš nezměnil. Tempo dál diktoval favorit a mohl hned několikrát navýšit skóre, ale v cestě mu třikrát stál pohotový teprve devatenáctiletý brankář Martin Pechatý. Kapituloval až v 65. minutě, kdy hosté potrestali chybu obrany pohodlněji, než by sami čekali – gólem do opuštěné svatyně. Na druhé straně jistě, stejně jako do přestávky, „zabolela" promarněná možnost zaznamenat po hodině hry čestný úspěch střídajícího Hály. Hlavičkoval z jasné tutové parkety však metr vedle pravé tyčky Porcalovy brány. Neuspěl ani Tichý, jehož rána nadělala varnsdorfskému gólmanovi trochu starostí, když se mu balon povedlo nadvakrát zpacifikovat.

„Co dodat k jasnému výsledku než to, že favorit skutečně u nás potvrdil svou roli a nepochybujeme, že půjde dál přes dalšího soupeře, třetiligovou Dobrovici," shodli se litoměřičtí trenéři Štefan Knapík se svým kolegou Pavlem Zunou.

„Co bych ještě k tomu, co jsem uvedl rád doplnil – snad to, že se hrál korektní fotbal z obou stran, což je před zahájením mistrovských soutěží velmi důležité", dodal Vlastimil Gabriel.

Mojmír Strachota