Po půlhodině už bylo rozhodnuto

Brozany - Domácí fotbalisté ještě stále živí naději na postup do ČFL, zatímco brozanští borci jsou, pokud jde o záchranu v divizní skupině B, za vodou. Na SK Viktorii nastoupili v neděli bez dvou opor základní sestavy, obránce Tupého a Rady.

15.6.2009

Česká Lípa - Brozany.Foto: Jaroslav Marek

Jirny – Brozany 2:0

Než se osmnáctiletý suplent Prágl vzpamatoval, dostal za vyučenou od ještě na podzim prvoligového Krause (Zlín). Ten si zaběhl za záda brozanského zadáka na kolmý pas Kejhy a nedal ani vyběhnuvšímu Vachovi šanci.

Když se ve 27. minutě po Smolově rohu u delší tyče zavěsil Procházka a trknul hlavou na 2:0, zdálo se, že se duel změní v jedinou otázku. Kolik?

Nakonec si ranec hosté neodvezli, i když Kejha třikrát v jasných loženkách ztroskotal na skvělém ochránci brozanské brány. Skvělém proto, že uspěl i při dalším testu pozornosti, třeba po technické střele Krause k tyči.

Několikrát se navíc prezentoval bezchybným čtením soupeřovy hry, jakož i včasným vybíháním – při šancích Krause a střídajícího Zahálky. Z tohoto výčtu jako by bylo jednoznačně zřejmé, že se do dobrých příležitostí dostávali výhradně domácí.

Ve druhém poločase se ovšem činili i hosté. Blízko gólu byl Veleba (59.), aby z brankové čáry stihl jeho technickou střelu vykopnout Procházka, dvakrát pak prováhal možnost korigovat výsledek Vacek. Nad stejně dobrým protějškem Vacha Hlaváčkem nevyzráli ani Divecký a Stejskal.

„O výsledku jsme rozhodli po půlhodině hry, kdy jsme si vybudovali solidní dvoubrankový náskok, který jsme mohli ještě navýšit. Brozanský gólman Vacho ovšem předvedl, a to i po přestávce, hned několik skvělých zákroků. Byl bych nespravedlivý, kdybych ve stejném duchu nehodnotil i výkon našeho brankáře Hlaváčka po přestávce. Jinak jsme byli, zejména ve druhé půli, myšlenkami už v České Lípě, kde v sobotu odehrajeme rozhodující duel o prvenství v naší skupině, když o třetiligistech ve skupinách A a C se rozhodlo už v předminulém kole,“ říkal po duelu spokojený trenér domácích fotbalistů Josef Jícha.

„Museli jsme tentokrát kvůli absencím některých zraněných v sestavě dát příležitost mladým, talentovaným dorostencům. Domácí vstoupili do zápasu lépe. Dokázali potrestat naše chyby v obraně. Snažili jsme se sice po přestávce něco s výsledkem udělat, ale proti byl především dobrý brankář domácí Viktorie Hlaváček. Současně však musím smeknout i před Vachem, který nás podržel rovněž hned několikrát, zejména při třech velkých šancích Kejhy a další Krause, Zahálky,“ přiznal brozanský kouč Václav Rys.

Utkání 30. kola odehrají Brozanští v předstihu ve středu doma s ŘEZUZ Děčín od 17.30 hodin.

Branky: 5. Kraus, 27. Procházka, ŽK 1:1, poločas 2:0, r. Dobrý, 130.
Brozany: Vacho – Hora, Vaněk, Pešula, Prágl – Kühn (46. Šíma), Kopecký, Vacek, Stejskal – Divecký, Veleba.

15.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Volby v centru Ústí nad Labem krátce po jejich pátečním zahájení
AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE
139

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Elena Holíčková se narodila 	Lucii a Ladislavu Holíčkovým z Roudnice n.L. 10.10. v 10.29 hodin v Roudnici n.L. (3,37 kg a 51  cm).
10

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřice trápí polétavý prach. Radnice hledá zdroj

Litoměřice – Radnice v Litoměřicích umístila do ulic 12 monitorovacích stanic, které mají prověřit důvody zvýšené prašnosti ve městě. Na zvýšený výskyt polétavého prachu si lidé často stěžovali.

AUTOMIX.CZ / SLEDUJEME ON-LINE

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Předsedkyně ČSÚ: Volební účast ani žádné jiné výsledky dopředu netipuji

Ústí nad Labem - – Necelých dvacet minut po otevření volebních místností dorazila k volební urně na Bukově v Ústí také předsedkyně Českého statistického úřadu Iva Ritschelová.